Догори
Дати відгук

У Дніпропетровській області на земельні торги виставлені землі 20 заказників

18 ділянок потрапляють до затверджених територій Смарагдової мережі.

2 хв на прочитання24 Червня 2021, 10:25
У Дніпропетровській області на земельні торги виставлені землі 20 заказників У Дніпропетровській області на земельні торги виставлені землі 20 заказників
Поділитись:

Про  факти винесення обласними підрозділами Держгеокадастру на земельні торги цінних та особливо охоронюваних природних територій повідомили в Українській  Природоохоронній  Групі — UNCG.

Ідеться про 750 га з 20 заказників, серед яких заказники «Інгулецький степ», «Богданівський», ландшафтний парк «Балка Кобильна» тощо.

Екологи зазначають, що  майже 59 % (3677 га) всього, що виставлено на торги — природні степи та долини річок, що охороняються в Україні відповідно до резолюції 4-ї Бернської конвенції. Значна частина таких ділянок має ухил понад 5 %, що забороняє їх розорювання відповідно до Закону України «Про охорону земель», а також прибережних захисних смуг річок, що забороняє розорювати «Водний кодекс України».

Також 18 ділянок потрапляють до затверджених територій Смарагдової мережі. Загальна їх площа — 215 га. Тобто майже 6 % всіх природних територій, виставлених на торги, та 3 % всіх, що виставлені на Дніпропетровщині — смарагдові території.

Крім цього, у Групі заявляють, що  31 ділянка загальною площею 750 га є територіями природно-заповідного фонду, а в обмеженнях щодо використання земельних ділянок, про ПЗФ нічого не вказано.  

«Враховуючи підписання президентом України, всупереч позиції природоохоронної громадськості та науковців законопроєкту № 2194, який передає державні землі органам місцевого самоврядування, подальше рішення щодо майбутнього цих земельних ділянок залежить від громад. Проте функції контролю за дотриманням земельного законодавства лишаються за Держгеокадастром»,  — наголошують екологи.

Українська Природоохоронна Група — UNCG звертається:

  • до Держгеокадастру з вимогою надати копії проєктів землеустрою щодо підготовки до торгів вищезазначених ділянок та ініціювати внесення змін у проєкти з метою встановлення обмежень. Після отримання відповіді ми обов’язково оприлюднимо інформацію про сертифікованих землевпорядників, які свідомо вирішили не помічати природоохоронні території під час проведення за державні гроші (!) підготовки ділянок для торгів;
  • до органів місцевого самоврядування — з проханням не продавати ці ділянки з аукціонів;
  • до прокуратури — з проханням вжити дії щодо захисту інтересів держави в частині збереження територій природно-заповідного фонду.

До слова, степовий заповідник Acкaнія-Нoвa став лимонно-жовтим.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.