Догори
Дати відгук

У Чорному морі загинуло понад 50 тисяч дельфінів — Україна звинувачує РФ в екоциді (ФОТО)

Українські науковці вважають, що причиною загибелі дельфінів і морських свиней стали військові дії в регіоні.

3 хв на прочитання20 Серпня 2023, 19:16
Зоологи в Україні досліджують мертвих морських свиней і дельфінів, щоб отримати докази того, що це військовий злочин. Фото: LAURA BOUSHNAK / NYT Зоологи в Україні досліджують мертвих морських свиней і дельфінів, щоб отримати докази того, що це військовий злочин. Фото: LAURA BOUSHNAK / NYT
Поділитись:

У Чорному морі спостерігається масова загибель дельфінів. Українці хочуть визнати загибель дельфіна військовим злочином, розповідає VG.

Почалося з трьох мертвих дельфінів, яких керівник дослідження Тузли Іван Русєв знайшов на пляжі Тузлинського національного парку на південному заході України.

Це був березень 2022 року, і дослідник не вперше бачив мертвого дельфіна. Але досі на тваринах завжди були чіткі сліди того, що їх убило, чи це були рибальські сітки чи постріли від незаконного вилову.

Ці дельфіни були без зовнішніх пошкоджень. А в міру того, як тривала загарбницька війна Росії проти України, на пляжах навколо національного парку, де він працює, їх ставало все більше.

«На наступному пляжі, який я обстежив, знайшов 37 туш. Я був у шоці», — розповідає український дослідник.

Керівник досліджень Іван Русєв продовжує знаходити нових мертвих дельфінів на узбережжі Тузлинського національного парку на південному заході України. Фото: Приват

Водночас у кабінет зоолога Павла Гольдіна Інституту зоології імені Шмальгаузена в Одесі почали надходити тривожні повідомлення.

Повідомлення надійшли від спільних дослідників з Туреччини, Румунії, Болгарії та Грузії.

Усі повідомляли про незвичайну кількість мертвих дельфінів і морських свиней, викинутих на берег. Спільним для цих країн є те, що всі вони мають узбережжя до Чорного моря, де Росія веде морську частину своєї загарбницької війни проти України.

Морська свиня, родичка дельфіна, також масово гине на узбережжі Чорного моря. Фото: Приват/ Іван Русєв

У значному збільшенні кількості мертвих дельфінів і морських свиней у Чорному морі  після вторгнення Росії в Україну звинувачують російські військові кораблі.

Однією з причин смерті може бути те, що ехолоти кораблів і підводних човнів заважають власним методам навігації дельфінів. Через це маленькі кити не можуть орієнтуватися, розповідає Іван Русєв.

«Іншою причиною може бути те, що війна з мінами, ракетами, гелікоптерами та військовими кораблями створює стільки шуму, що заважає життю під водою. Тварини часто втрачають здатність знаходити їжу, гинуть від голоду», — каже Русєв.

Іван Русєв брав участь у зборі зразків багатьох сотень мертвих дельфінів і морських свиней. Фото: Приват

Українські чиновники кажуть, що загибель дельфінів є доказом того, що війна Росії завдає величезної шкоди морю та навколишньому середовищу.

Російська влада не відреагувала на звинувачення, згідно з пошуком, який VG зробила в найбільшій пошуковій системі Росії.

900 мертвих дельфінів розрізали, щоб задокументувати шкоду, щоб Україна могла порушити справу.

Мета — додати «екоцид» до списку військових злочинів, скоєних Росією.

Важко точно визначити, скільки дельфінів довелося поплатитися життям після вторгнення Росії, але дослідники Чорного моря погоджуються, що відбулося незвичайне збільшення. Фото: Лео Корреа / AP

Іван Русєв стверджує, що кількість мертвих дельфінів і морських свиней після початку повномасштабної війни зараз сягає 50 тисяч у Чорному морі.

Оскільки дельфіни перебувають на вершині харчового ланцюга в океані, масова загибель має наслідки для всього океану, пояснює дослідник.

«Вони зберігають весь баланс в екосистемі. Без них уся екосистема розбалансовується», — каже Павло Гольдін.

Повне розслідування причин і масштабів загибелі дельфінів може зайняти місяці і роки, тому що значні частини берегової лінії недоступні науковцям саме через війну.

Раніше ми писали, що 50 тисяч дельфінів загинуло: мор дельфінів у Азовському та Чорному морях триває.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.