Догори
Дати відгук

У чорноморських дельфінів є "біометричні паспорти" (фото)

2 хв на прочитання30 Вересня 2020, 11:17
Поділитись:

Для того, щоб оцінити стан популяцій китоподібних у Чорному морі та вдосконалити охоронні заходи для збереження видів та їх природних оселищ науковці проводять комплексну паспортизацію дельфінів, повідомляє GreenPost з посиланням на активістів з "Фани Чорного моря"

За особливими ознаками, якими є, наприклад, профіль спинного плавця, засічки на його контурі, або білі плями на шкірі та інші елементи забарвлення, фахівець може відрізнити одного дельфіна від іншого. Така світлина плавця грає роль своєрідного біометрічного паспорта. 

У рамках проекту EMBLAS Plus, методом фотоідентифікації команда науковців  визначила декілька «родин» дельфінів, які полюбляють певні акваторії вздовж берегів України.

Наприклад, влітку біля острова Джарилгача принаймні з 2016 року трапляється група приблизно з 50 дельфінів-афалін. Вони приходять туди у травні-червні з півдня, ціле літо полюють на мілководді, паруються, народжують дитинчат, а восени відпливають назад, наче перелітні птахи. Іноді їх бачать біля селища Лазурного за 50 км від їх постійного літнього оселища.

А в морі біля Кінбурнської коси, ще за 100 км на захід, трапляються вже інші афаліни, що не належать до джарилгацької «родини».

Найцікавішим відкриттям є те, що подібними «родинами» живуть і дельфіни-білобочки.

Зазвичай в Чорному морі далеко від берегів ці дельфіни утворюють великі скупчення, часом в тисячі звірів; а тут групі з двохсот тварин полюбилася мілководна Джарилгацька затока, куди ті ж самі білобочки щорічно приходять на літо та трапляються там вже щонайменше п’ять років поспіль.

Нагадаємо, в акваторії Азовського моря військовослужбовці Донецького прикордонного загону, патрулюючи на катері, помітили заборонені знаряддя лову. Оглядаючи тенета, прикордонний наряд виявив в них живого дельфіна.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.