- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- У Чорнобильському заповіднику стартувала "перекличка" кажанів
У Чорнобильському заповіднику стартувала "перекличка" кажанів
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник розпочав акустичний моніторинг кажанів
Розпочалися роботи з акустичного моніторингу кажанів на території зони відчуження: на території Заповідника 10 точок спостереження обладнано ресиверами, які дозволяють фіксувати ультразвуковий сигнал, тобто записувати "голоси" кажанів. Потім інформація з них зчитується та обробляється на комп’ютері.
Як ідеться у дописі на сторінці заповідника у Facebook, моніторинг триває у рамках співпраці між Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником та Українським товариством охорони птахів за проєктом "Полісся – дика природа без кордонів".
"Кажани домінують серед ссавців у переліку Червоної книги України, до неї включено 13 з 16 видів, які зафіксовані на території Чорнобильського заповідника. Результати цього дослідження дозволять з упевненістю сказати не лише про кількість видів, які мешкають на території Чорнобильського заповідника, а й про щільність та активність цих нічних ссавців", - зазначають вчені.
За словами науковців Чорнобильського заповідника, кажани – досить складний об’єкт для дослідження. Невеликий розмір, активний політ, нічна активність та важкодоступні денні сховища – все це суттєво обмежує можливості для контакту з дослідником. Але завдяки ресиверам, навіть якщо кажанів не видно – їх можна буде почути й дізнатися про їх присутність, щільність та часову активність.
Нагадаємо, через Україну збираються провести новий водний шлях, який підніме сотні тон радіоактивного мулу з дна Прип'яті.