Догори
Дати відгук

У Бучанському парку живуть лисенята, які гинуть від цукерок і морозива (фото)

Але незабаром їх переселять у краще місце. Тільки спершу підлікують

3 хв на прочитання29 Вересня 2020, 17:37
Поділитись:

Ветеринар-реабілітолог Анна-Марія Микитюк, власниця центру первинної реабілітації диких тварин «Крила птаха», розповідає GreenPost, що троє лисенят у центральному парку м. Бучі (Київщина) з’явилися ще на початку березня.

«Дикі тварини так швидко не розуміють, що треба відходити  на інші території, вільні від людини, навіть коли вони бачать будівництво,  ендемічно (природно) для них це  та територія, на якій вони виводять потомство. У цьому випадку  лисиця пам’ятала, що тут її нора, і щороку виводила дитинчат, хоче це було дуже публічне місце, дуже багато людей щодня відвідують парк», – пояснює ветеринар.

Проте лисиця вигодувала дитинчат і за 4 місяці пішла в ліс, а малеча призвичаїлася  годуватися біля якихось стихійних звалищ або від людей.

«Вони, на жаль, не змогли далеко піти й залишилися в парку. І ці три місяці ми постійно отримували відео, як лисиця жебрає в парку їжу або дістає зі смітника. Звичайно, така неендемічна, неприродна їжа, як, наприклад, піца (чи деякі люди морозивом годували, шоколадкою) призвела до того, що тварини почали хворіти», – розповідає ветеринар.

Наразі Микитюк оцінює їхній стан як критичний через неякісне харчування і низьку імунну систему: у лисенят проблеми з зором, з шерстю, демодекоз – ураження шкіри сягає 80%, тварини фактично лисі. Як тільки стане холодно, вони можуть замерзнути на смерть.

Окрім того, на них постійно нападають собаки, а лисенята стали настільки ручними, що навіть від людей не втікають. Це стало великою проблемою як для них самих, так і для людей, які відвідують парк – адже ці тварини можуть передавати сказ. Тому йшлося як про надання їм ветеринарної допомоги та переселення їх у межі заповідної зони.

«Моє завдання – вилікувати їх, щоб контрольні аналізи показали, що тварини повністю здорові, відгодувати, навчити самостійно добувати їжу, а не шукати людські руки з бутербродом. І випустити в більш-менш ендемічні умови, в ідеалі в заповідну зону, щоб захистити тварин бодай на той період, коли вони адаптуються в умовах волі», – пояснює лікарка.

Небайдужі допомогли зібрати кошти на лікування й утримання лисенят. Процес лікування триває місяць-півтора і потребує коштовних ліків і якісного корму, «щоб "підтягнути" імунну систему, набути шерсть і вирішити всі ті питання, які вони три місяці заїдали цукерками». Перше лисеня вже завершує курс лікування, а сьогодні ветеринари вже почали відловлювати решту.

«Сидимо в засідці і ловимо», – сміється Анна-Марія Микитюк.

Раніше ми розповідали, як руда лисиця принесла сказ у селище на Херсонщині.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання21 хвилину тому
ФОТО: ілюстративне
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання2 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Батькам дітей із особливими потребами компенсуватимуть витрати на асистента: у Львові затверджено новий порядок
1 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»: стратегічне партнерство для розвитку територіальних громад України
2 хв на прочитанняВчора
МОЗ закликає українців вживати антибіотики тільки за призначенням лікаря
1 хв на прочитанняВчора