Еверест, Джомолунгма, Сагарматха - це мрія багатьох альпіністів, яка вперше піддалася людині в 1953 році. На гору йдуть у складі великих експедицій та маленьких груп. Втрачають вагу, пальці, а іноді - життя. Загалом на вершині побували вже більше 3 000 людей, а понад 200 назавжди залишилися на її схилах.
Як пише The Washington Post, туристам дозволили підйоми на найвищу вершину земної кулі, розташовану в Гімалаях на кордоні Китаю і Непалу. Альпіністи вже з квітня зможуть знову підкорювати Еверест за умови дотримання заходів для боротьби з поширенням Covid-19.
Альпіністи-мандрівники мають пройти обов'язковий тижневий карантин після прибуття в Непал та мати негативний результату тесту. Влада зазначає, що з огляду на те, що дихати на великій висоті доволі важко, спалах респіраторного вірусу може лише ускладнити ситуацію.
Як правило, всі альпіністи піднімаються на Еверест в кисневих масках. На висоті 8 км повітря розріджене, і дихати дуже важко. Проте, в історії зустрічаються випадки сходження і без кисню.
Навіть найдорожче і сучасне спорядження не завжди гарантує вдале сходження на Джомолунгму. Тим не менше, кожен рік намагаються підкорити Еверест близько 500 осіб. Всього на сьогоднішній день на гору піднялося понад 4 000 альпіністів.
До слова, на Львівщині побудують скляні будинки для туристів — справжній рай буде у «Сколівських Бескидах».