- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- Ціни на нафту зросли на тлі погроз Трампа
Ціни на нафту зросли на тлі погроз Трампа
Контракти досягли п'ятитижневих максимумів.

У вівторок ціни на нафту стабілізувалися біля п'ятитижневих максимумів, оскільки погрози президента США Дональда Трампа запровадити вторинні тарифи на російську нафту та атакувати Іран протистояли побоюванням щодо впливу торговельної війни на глобальне економічне зростання, повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту Brent зросли на 9 центів, або 0,1%, до 74,86 долара за барель станом на 09:26 за Гринвічем, після того як раніше на сесії піднялися вище 75 доларів за барель. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate зросли на 8 центів, або 0,1%, до 71,56 долара.
Днем раніше контракти досягли п'ятитижневих максимумів.
"Хоча жорсткіші санкції проти Ірану, Венесуели та Росії можуть обмежити глобальну пропозицію, тарифи США, ймовірно, зменшать глобальний попит на енергоносії та сповільнять економічне зростання, що, у свою чергу, вплине на попит на нафту в довгостроковій перспективі", — заявив аналітик SEB Оле Хвальбю.
У неділю Трамп повідомив NBC News, що він дуже розлючений на президента Росії Володимира Путіна і запровадить вторинні тарифи від 25% до 50% на покупців російської нафти, якщо Москва намагатиметься блокувати зусилля щодо припинення війни в Україні.
Тарифи для покупців нафти з Росії, другого за величиною експортера нафти у світі, порушать глобальну пропозицію та зашкодять найбільшим клієнтам Москви — Китаю та Індії.
Трамп також погрожував Ірану подібними тарифами та бомбардуваннями, якщо Тегеран не досягне угоди з Білим домом щодо своєї ядерної програми.
Опитування Reuters 49 економістів та аналітиків у березні прогнозувало, що ціни на нафту залишатимуться під тиском цього року через тарифи США та економічне сповільнення в Індії та Китаї, тоді як ОПЕК+ збільшує пропозицію.
Повільніше глобальне зростання зменшило б попит на паливо, що може компенсувати будь-яке скорочення пропозиції через погрози Трампа.
Ціни отримали деяку підтримку після того, як Росія наказала головному нафтоекспортному терміналу Казахстану закрити два з трьох швартових пристроїв через протистояння між Казахстаном та ОПЕК+ — Організацією країн-експортерів нафти та союзниками на чолі з Росією — щодо надлишкового видобутку.
Казахстан змушений буде почати скорочувати видобуток нафти в результаті цього, повідомили Reuters два галузевих джерела. Інше джерело повідомило, що ремонтні роботи на терміналі Каспійського трубопровідного консорціуму триватимуть понад місяць.
Ринок слідкуватиме за засіданням міністерського комітету ОПЕК+ 5 квітня для перегляду політики. Джерела повідомили Reuters, що ОПЕК+ рухається до збільшення видобутку на 135 000 барелів на день у травні. ОПЕК+ вже погодився на подібне збільшення видобутку в квітні.
Тим часом, п'ять аналітиків, опитаних Reuters, у середньому оцінили, що запаси нафти у США скоротилися приблизно на 2,1 мільйона барелів за тиждень до 28 березня.
Більше новин читайте на GreenPost.







