Догори
Дати відгук

Ціни на нафту знизилися через перспективу відновлення експорту з Курдистану

Інвестори очікують ясності щодо переговорів про завершення війни Росії проти України.

2 хв на прочитання24 Лютого 2025, 22:24
Ціни на нафту знизилися: вплив курдистанського експорту та переговорів щодо України Ціни на нафту знизилися: вплив курдистанського експорту та переговорів щодо України
Поділитись:

Ціни на нафту знизилися 24 лютого, збільшивши втрати з минулого тижня через перспективу відновлення експорту з нафтових родовищ Курдистану, тоді як інвестори чекали ясності з переговорів про вирішення війни Росії проти України.

Зокрема, як пише Reuters, ф'ючерси на нафту Brent знизилися на 14 центів, або 0,2%, до $74,29 за барель, тоді як ф'ючерси на нафту WTI у США подешевшали на 22 центи, або 0,3%, до $70,18 за барель, передає Укрінформ.

Як Brent, так і WTI знизилися в ціні більш як на $2 долари у п'ятницю, оприлюднивши тижневе падіння на 0,4% і 0,5% відповідно.

"Спіраль зниження цін на сиру нафту спричинена тиском президента США на Ірак щодо відновлення експорту нафти з нафтових родовищ Курдистану, що може покращити потоки поставок на світових нафтових ринках після майже двох років перебоїв", – прокоментував засновник дослідницької компанії SS WealthStreet у Нью-Делі Сугандха Сачдева.

За словами чиновника міністерства нафти Іраку, країна експортуватиме 185 тисяч барелів на добу з нафтових родовищ Курдистану через іраксько-турецький трубопровід, як тільки поставки нафти відновляться.

У відомстві заявили, що всі процедури були завершені, щоб дозволити відновити експорт через трубопровід Ірак-Туреччина, потенційно вирішуючи суперечку, яка порушила потоки сирої нафти.

До того ж усі очі прикуті до прогресу переговорів щодо припинення війни Росії проти України, яка в понеділок вступає у четвертий рік. Напередодні офіційні особи заявили, що лідери Євросоюзу зберуться на позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити додаткову підтримку України та європейські гарантії безпеки.

Це сталося після того, як президент США Дональд Трамп ініціював переговори з РФ про припинення війни, але не запросив Україну чи Європейський Союз до столу переговорів.

Санкції США та ЄС щодо експорту російської нафти обмежили її поставки та порушили потоки поставок нафти морем. Очікується, що глобальні поставки енергії зростуть, якщо буде досягнуто мирної угоди та скасовано санкції.

Як повідомлялося, ціни на нафту стабілізувалися 21 лютого, але завершують тиждень зростанням на 2% на тлі покращення прогнозів щодо попиту в США та Китаї.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Вакцина проти карієсу: революція в стоматології чи міф?
2 хв на прочитання2 години тому
Фото: Moysad
Дерев’яні клумби — вибір для тих, хто цінує натуральність: поради й ідеї (ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
Чоловік прожив 44 роки з половиною мозку, не підозрюючи про свій стан
Чоловік дізнався, що жив лише з половиною мозку після появи поширеного симптому
3 хв на прочитанняВчора
Інфографіка: Euronews
У ЄС знижується кількість викидів парникових газів, при цьому ВВП може не знижуватися
1 хв на прочитанняВчора
Нонсенс як зброя: чому насправді абсурд дуже небезпечний
2 хв на прочитанняВчора
Гени — не вирішальний чинник, є в 10 разів вагоміші причини хвороб і ранньої смерті — ось що з’ясували науковці
1 хв на прочитанняВчора
Гороскоп на 25 лютого 2025: день глибоких почуттів і духовних відкриттів
3 хв на прочитанняВчора
Стрибки по Місяцю, 4G і розвідка астероїда: що потрібно знати про місії Intuitive Machines і AstroForge
6 хв на прочитанняВчора