Також це день, присвячений низці важливих явищ та подій.
Зокрема, 2 квітня в Україні святкують День геолога.
Дата події унікальна для кожного року – перша неділя квітня. 2023 року ця дата — 2 квітня
Професійне свято працівників геології, геодезії та картографії — День геолога, який відзначається в Україні щорічно першої неділі квітня, встановлено Указом Президента країни № 110/95 від 7 лютого 1995 року.
Це одне з українських професійних свят, дата святкування якого збереглася незмінною з часів існування СРСР, коли його було встановлено Указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 березня 1966 року на ознаменування заслуг радянських геологів у створенні мінерально-сировинної бази країни.
На території України налічується понад 10 тисяч родовищ та рудопроявів, у яких міститься 96 видів корисних копалин.
Найбільше значення із сировини, що зберігається в надрах, мають залізні, марганцеві, уранові руди, а також вугілля, газ, нафта і конденсат. Крім того знайдено поклади титану, циркону, каоліну та глини, графіту та нерудної сировини для металургії. Добуваються облицювальні та будівельні камені, шляхетні, рідкісні та кольорові метали.
Також 2 квітня Міжнародний день перевірки фактів. Свято було встановлене за ініціативи Міжнародної мережі фактчекерів. Фактчекінг активно використовується в наші дні, в перекладі з англійської мови означає "перевірка фактів". А взагалі це напрямок журналістського розслідування. Головна мета Міжнародного дня перевірки фактів в залученні суспільства до розвитку критичного мислення.
А ще 2 квітня - День примирення. Подію створили для залучення суспільства до мирного співіснування та того, щоб не приховувати образу, а намагатися зі всіма примиритися. 2 квітня можна попросити вибачення у тих, кого, на вашу думку, ви образили.
Також 2 квітня — Всесвітній день розповсюдження знань про аутизм.