Догори
Дати відгук

Життя в українців коротше, ніж загалом у світі — демографи

Також у нас — надсмертність чоловіків.

2 хв на прочитання24 Червня 2021, 17:35
Фото: УП Життя Фото: УП Життя
Поділитись:

В Україні середня тривалість життя населення в цілому нижча за середній показник у світі. Про це розповіла директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Елла Лібанова на форумі «Україна 30. Здорова Україна».

«На сьогодні в Україні середня тривалість життя не тільки чоловіків, а й населення в цілому нижча, ніж середня по земній кулі, враховуючи Африку та інші країни», — зазначила вона, коментуючи оприлюднені на форумі дані про середню тривалість життя в Україні — 63 роки у чоловіків і 73 роки у жінок.

Водночас, Лібанова наголосила, що проблема старіння та депопуляції в Україні не найвища в Європі.

 «Частка населення 65+ років у ЄС у середньому — 19 %, в Україні — 17 %. Навантаження 60+ (років — ред.) на 20–64 (років — ред.), тобто на фактичний, реальний працездатний вік в Україні — 27 %, в ЄС — 31 %. Тобто катастрофічного я нічого такого не бачу», — зауважила науковець.

Також вона підкреслила, що депопуляція відбувається у багатьох країнах, у тому числі в Японії, Німеччині, Італії, Португалії, Греції та інших країнах, де народжується менше ніж помирає людей.

За її словами, основною причиною депопуляції та старіння є довготривале збереження рівня народжуваності настільки низьким, що воно не забезпечує, аби покоління батьків замістилося поколінням дітей.

 «Для того, щоб покоління батьків замістилося поколінням дітей, тобто, щоб хоча б наступне покоління не було меншим за попереднє, треба, щоб на одну жінку народжувалось 2,13–2,15 дитини», — відзначила науковець.

Вона додала, що в Україні з 1960 років стільки дітей не народжується, і в Європі також.

«Проблема пов'язана не просто із середньою тривалістю життя, не просто із високою смертністю, а з величезною дочасною смертністю», — переконана Лібанова.

Як приклад вона навела дані 2019 року, згідно з якими із тисячі 40-річних чоловіків в Україні до 65 років не доживає 343, тоді як у Швейцарії — 81, у Польщі — 210.

Нагадаємо, що ВООЗ пропонує заборонити жінкам алкоголь. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.