Догори
Дати відгук

Три сценарії для України, або як держава збирається зменшувати викиди парникових газів

Головна мета в 2050 році продукувати не більше 1,7 т парникових газів.

2 хв на прочитання03 Грудня 2020, 11:49
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Україна зараз розглядає три основних та один додатковий сценарій, які допоможуть країні досягти кліматичної  нейтральності й при цьому не нашкодити вітчизняній економіці. Про це 3 грудня під час круглого столу на тему "Дискусійні сценарії Другого національно визначеного внеску (НВВ2) України в контексті Європейського зеленого курсу" розповіла нардеп Леся Василенко.

"Міністерство екології розробило три сценарії, за якими має рухатися Україна, щоб забезпечити баланс між економікою та екологією. Ці дані потребують додаткового аналізу як українських, так і міжнародних експертів", - зазначила Василенко.

Мова йде про три основних та один додатковий сценарії.

Перший - це сценарій Business as Usual, який передбачає  часткове впровадження чинного законодавства, без структурних змін в енергетиці та економіці.

Другий сценарій - це так званий “сценарій поточної політики”, який передбачає повну імплементацію чинного законодавства  включно з Енергетичною стратегією, Стратегією поводження з відходами, СНВР. 

Третій сценарій стосується кліматично нейтральної економіки. Він відповідає сценаріям МЕА та МГЕЗК. Головна мета в 2050 році продукувати не більше 1,7 т парникових газів на душу населення, а до 2070 р. – досягнути нульових викидів в Україні.

До слова, існує також четвертий сценарій, який стосується входження України до спільноти кліматично нейтральних країн. Він отримав назву “комбінований сценарій чутливості”. У порівнянні з попередніми  трьома,  пов'язаний із меншими ризиками для економіки та має зменшене інвестиційне навантаження. Передбачає досягнення нетто-нульових викидів парникових газів у 2070 році.

Як ми писали раніше, Україна вже кілька років поспіль виступає проти перенесення квот на одиниці викидів з Кіотського Протоколу, адже ринок цих квот буде функціонувати лише тоді, коли буде попит на ці квоти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.