Постійний стрес
Надниркові залози починають продукувати гормони стресу, що може призвести до запаморочення, занепокоєння і сильної спраги. Єдиний спосіб довгострокового вирішення проблеми – менше напружуватися та вчитися відключатися від переживань.
Менструація
Рівень статевих гормонів – естрогену та прогестерону – впливає на баланс рідини, так само як і на втрату крові.
Проблеми з щитовиткою
Щитовидна залоза відповідає за вироблення гормонів, які допомагають регулювати енергію, температуру тіла та інші важливі функції. Симптоми проблем для обговорення з лікарем – занепокоєння, пітливість, сухість у роті.
Сечогінний ефект будь-яких препаратів або продуктів
Їжа, напої та препарати з сечогінною дією викликають спрагу, тому що змушують організм втрачати більше рідини, ніж зазвичай. Найпоширеніші приклади: кава, чай та алкоголь.
Діабет
Цукровий діабет першого та другого типу збільшує ризик зневоднення, особливо якщо ви не підозрюєте про цю проблему. Коли рівень цукру в крові занадто високий, організм змушує нирки працювати інтенсивніше, щоб позбавитися надлишку глюкози.
Певний вид дієт
Вуглеводи затримують рідину в організмі (1 г вуглеводів зв'язує близько 4 г рідини) і якщо скоротити кількість вуглеводів, що споживаються, тіло втрачає вологу і реагує, відчуваючи спрагу.
Вагітність
Безпричинна спрага та постійні позиви «по-маленькому» - поширені симптоми вагітності. Протягом першого триместру об'єм крові в організмі збільшується, внаслідок чого нирки виділяють більше рідини.