Догори
Дати відгук

«Тільки незалежність!» У світі пройшли акції поневолених Москвою народів

Вперше Тиждень був організований у 1953 році.

2 хв на прочитання24 Липня 2023, 14:13
Фото: «Ліга Вільних Націй» Фото: «Ліга Вільних Націй»
Поділитись:

У неділю, 23 липня 2023 року, у багатьох містах США пройшли протестні мітинги до закінчення Тижня поневолених народів. Про це повідомляє «Ліга Вільних Націй».

Якщо в попередні роки Тиждень у США носив характер конференцій на правозахисні теми, то  з 2022 року йдеться про боротьбу поневолених Москвою народів за незалежність. А вже у 2023 році до проведення Тижня підключилися нові структури та організації — AARI (Americans against Russian imperialism), The voice of indigenous peoples та окремі структури національних рухів.

«Цього року заходи відрізняються своєю організованістю та масовістю. Ідея незалежності та виходу наших республік зі складу Росії набуває все нових і нових прихильників», — розповіла представниця «Ліги Вільних Націй» бурятка Раджана Дугар-ДеПонте.

Представники корінних народів із Росії, які проживають у Чикаго (Іллінойс), Сіетлі (Вашингтон), Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Ірвайні та Сакраменто (Каліфорнія), вийшли підтримати свою республіку, свій народ і вимагати визнання права на незалежність. Найчисленніший мітинг відбувся у Нью-Йорку. Учасники тримали у руках прапори своїх республік, плакати на підтримку незалежності, висловлювали солідарність з Україною, вимагали руйнування Московської імперії.

«Тішить, що зростає кількість тих, хто усвідомлює безперспективність перебування наших народів у складі Російської Федерації. Москва грабує наші землі, добуваючи алмази в Якутії, нафту в Татарстані, золото в Башкортостані, берилій у Бурятії, користуючись шельфами Калмикії, замість призначаючи з Москви керівників і чиновників, забороняючи створювати свої політичні партії, викорінюючи наші мови і відправляючи наші мови і відправляючи наші мови. Ми не маємо майбутнього з Росією. Врятувати наші народи може лише незалежність!» — пояснює ойрат-калмицький активіст Батир Боромангнаєв.

Вперше Тиждень був організований у 1953 році, а з 1959 року набув офіційного статусу — президент Дуайт Ейзенхауер надав їй чинності закону. Щороку, у третій тиждень липня, чинний президент США уповноважений оголошувати Тиждень поневолених народів доти, доки всі вони не набудуть свободи та незалежності.

З того часу щороку, які розуміють і співчувають корінним народам з Росії, виходять на мітинги на підтримку своїх одноплемінників. Цього року до США також приєдналися політичні емігранти й активісти, які наразі перебувають у Німеччині, Литві та Туреччині.

Також ми розповідали, що закінчився онлайн-референдум про вихід зі складу РФ, який провели у 5 суб’єктах нинішньої федерації: обрали незалежність.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Більше з GreenPost
Ціни на каву в Україні б'ють рекорди: основні причини подорожчання
Кавові рекорди: чому в Україні зросли ціни на популярний напій
2 хв на прочитання37 хвилин тому
ЄБРР надасть 1 млрд євро на відбудову енергосектору України
ЄБРР виділить Україні 1 мільярд євро на відновлення енергетичної інфраструктури
2 хв на прочитаннягодина тому
Китай створив AI-дитину, яка росте: "Tongtong 2.0" з інтелектом 6-річної дитини
Китай представив першу у світі AI-дитину, яка може домовлятися та вередувати як 6-річна
3 хв на прочитаннягодина тому
Риба, що живе понад 100 років і не старіє: наукове диво
Риба-довгожитель Північної Америки живе понад 100 років і не старіє
5 хв на прочитання2 години тому
Чому Росія відсутня у новому списку Трампа, незважаючи на напружені відносини
2 хв на прочитання3 години тому
Всесвітній день водних тварин: тривожні сигнали з акваторії українських морів через отруєння
2 хв на прочитання4 години тому
Смачна і дуже проста в приготуванні паски — рецепт, який підійде навіть новачкам, зайнятим або лінивим
2 хв на прочитання5 годин тому
Як мити овочі та фрукти, щоб позбутися «хімії»: інструкція з секретами
5 хв на прочитання6 годин тому