- Головна
- Новини
- Енерго
- Енергоефективність
- Тепло має залишатися в приміщенні: як дешево і швидко утеплити радіатори опалення
Тепло має залишатися в приміщенні: як дешево і швидко утеплити радіатори опалення
Щоб перевірити, чи насправді тепловідбиваючий екран виготовлений з фольги, спробуйте підпалити його. Якщо горить – це підробка.
За допомогою алюмінієвої харчової фольги можна значно утеплити будинок у холодний сезон, а рахунки за електроенергію залишаться незмінними, адже вам не доведеться використовувати додаткові мобільні обігрівачі.
Як правило, батареї розташовані у будинках та квартирах у місцях найбільшої тепловтрати – під вікнами.
Як це працює
За допомогою тепловідбиваючого екрану ви не зможете підвищити температуру батареї. Але таким чином можна грамотніше використовувати те тепло, яке вже є в квартирі, і не витрачати його на "обігрів вулиці".
Саморобний екран відображає інфрачервоні хвилі від батареї у бік кімнати. Особливо це ефективно у будинках «спальних районів», у «хрущовках» і навіть у нових елітних новобудовах, їхні стіни теж не надто товсті. Ділянка між батареєю та стіною прогрівається максимально – і все це тепло повернеться до кімнати.
Так можна підвищити температуру на 2-3 градуси.
Як утеплити батареї фольгою
Спочатку потрібно купити фольгований спінений поліетилен в будь-якому будівельному магазині. Він обійдеться в 30-40 гривень за метр.
Щоб перевірити, чи насправді тепловідбиваючий екран виготовлений з фольги, спробуйте підпалити його. Якщо горить – це підробка.
Далі потрібно вирізати прямокутник площею, що перевищує розмір радіатора і встановити екран між стіною тв батареєю фольгованою стороною назовні.
Закріпити фольгований спінений поліетилен на стіні можна за допомогою двостороннього скотча або рідких цвяхів.