Лікар-епідеміолог, інфекціоніст Олексій Галімський у своєму коментарі GreenPost звернув увагу на два дуже несприятливі статистичні показники. Перший – закінчуються інфекційні ліжка.
«При цьому немає резерву, насамперед людського. Раніше додаткові ліжка розгорталися в лікарнях, де було інфекційне відділення чи бодай інфекціоніст, а тепер – у будь-яких, навіть тих, що з інженерно-технічного погляду ніяк не пристосовані», – говорить лікар.
І додає, що люди задіяні із перших місяців епідемії весь час працюють на межі виснаження – у лікарів-інфекціоністів, медсестер, іншого медперсоналу «сідають батарейки». Тому коли збільшиться наплив хворих – збільшити обсяг роботи не вдасться – просто зросте смертність.
Ситуація зараз набагато гірша, ніж було навесні, пояснює Олексій Галімський. Якщо в перші дні інфекційний стаціонар був заповнений хворими і з легкою, і з середньою і з критичною формами, тому частина хворих не потребувала такого обсягу уваги медперсоналу, то тепер «аншлаг» в інфекційному відділенні означає, що воно заповнене пацієнтами саме з тяжкою і критичною формою.
«Вже якось навчилися лікувати амбулаторно тих, хто може обійтися без госпіталізації», – констатує лікар.
Олексій Галімський підкреслює, що надходження хворих перевищує виписку. Інфекціоніст пояснює, що процес лікування тривалий.
«Це не харчове отруєння, де хворому швидко стає легше і він на третій-четвертий день тікає з лікарні, бо треба працювати. Це тяжке і довготривале захворювання. Люди потребують медичного догляду тижнями. І ми бачимо, що ліжка закінчуються», – говорить лікар.
Другий момент, на який звернув увагу Олексій Галімський, – резерв, яким жонглюють.
«Чуючи цифру "37 тисяч ліжок", відразу уточнюйте, скільки на них точок кисню. Менше половини! А якщо хворий госпіталізується, то він або потребує кисню, або має супутню патологію і потребуватиме кисню незабаром. Тому який же це резерв?
А якщо хворий потребує кисню й не отримує його, то його стан обтяжується і далі потребуватиме апарату ШВЛ, яких узагалі обмаль», – говорить лікар.
Раніше ми розповідали, що в Україні почався «іспанський» сценарій розвиток епідемії — в лікарнях колапс.
Окрім того, ми перебуваємо в наростаючій прихованій захворюваності на COVID-19.