Систематичне психологічне насильство над колишньою дружиною для одесита може обернутися двома роками тюрми
Обвинувальний акт правоохоронці скерували до суду.
Поліцейські висунули обвинувачення 51-річному чоловіку за статтею 126-1 Кримінального кодексу України і скерували обвинувальний акт до суду. Про це йдетьяс у пресрелізі ГУ НП в Одеській області.
У травні минулого року правоохоронці вперше склали відносно жителя Саф'янівської сільської територіальної громади адміністративні матеріали за домашнє насильство, що передбачено статтею 173-2 КУпАП. Чоловік, який має судимості за вбивство, спричинення тілесних ушкоджень середньої тяжкості та крадіжку, у стані алкогольного сп’яніння нецензурно лаявся на колишню дружину, з якою живе під одним дахом, та погрожував їй фізичною розправою.
Надалі протягом півріччя поліцейські кілька разів складали адміністративні протоколи відносно сімейного кривдника, виносили термінові заборонні приписи з метою відсторонення від потерпілої, однак він не змінив свого ставлення до жінки.
Тому слідчі поліції під процесуальним керівництвом Ізмаїльської окружної прокуратури розпочали провадження за фактом домашнього насильства за статтею 126-1 Кримінального кодексу України. Зібравши достатньо доказів, правоохоронці висунули правопорушнику звинувачення в умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо колишньої дружини, з якою винний перебуває у сімейних відносинах, що призводить до психологічних страждань, погіршення якості життя потерпілої.
«Обвинувальний акт правоохоронці скерували до суду. Тепер, згідно з діючим законодавством, чоловіку загрожує покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років», - розповіла старша слідча Ізмаїльського районного відділу поліції Тетяна Злобіна.
Ізмаїльські поліцейські закликають громадян не терпіти кривдників.
«Якщо ви потерпаєте від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства в сім’ї, не замовчуйте, а відразу звертайтеся по допомогу до інспекторів сектору протидії домашнього насильства Ізмаїльського РВП або на спецлінію «102». Також консультацію та підтримку постраждалим надають на урядовій «гарячій лінії» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за номером 1547. Максимально вичерпну інформацію щодо домашнього насильства, підтримку та допомогу в цьому питанні надасть чат-бот МВС », - наголосила капітан поліції Тетяна Злобіна.