На нестачу вітаміну D зараз прийнято «валити» все — і зайву вагу, і проблеми із суглобами, і так далі. Але чи це правда? На це запитання відповіла лікар лабораторної діагностики, кандидат медичних наук, доцент Ірина Курстак.
«Найімовірніше, роль дефіциту вітаміну D завищена в етіології багатьох захворювань. Але найчастіше навіть у переліку аналізів, які ми рекомендуємо подивитися пацієнтові при синдромі хронічної втоми (коли «всезагальна млявість, байдужість до життя та кепсько-кепсько в роті»), перше що рекомендуємо виключити? Дефіцит заліза. Друге — подивитись і виключити дефіцит вітаміну D. Занадто велика роль йому відводиться в першопричині багатьох захворювань. Але доведено, що дефіцит впливає стан і самопочуття пацієнта, деяку симптоматику як синдрому хронічної втоми. Тому дефіцит допускати не треба», — говорить лікар.
Синдром хронічної втоми — захворювання, для якого характерне нескінченне почуття втоми, занепад сил, перевтома, що не минають навіть після міцного сну та тривалого відпочинку.
Перед прийомом будь-яких препаратів проконсультуйтеся з лікарем.
Ми вже писали про синдром хронічної втоми і підвищена стомлюваність: лікарі пояснюють, чому «просто відпочити» не допоможе.