Діабет виникає, коли організм не може реагувати чи виробляти достатньо інсуліну, гормону, який поглинає цукор у крові. Ця несправність призводить до різкого збільшення рівня глюкози в крові, що призводить до каскаду ускладнень, якщо її не лікувати. Хоча ускладнення часто виникають у ногах і ступнях, вони можуть викликати незворотні пошкодження в роті.
Згідно з дослідженням Американської стоматологічної асоціації, люди з діабетом наражаються на більший ризик втрати зубів. Дослідження показало, що у людей з діабетом в середньому випадає 10 зубів у порівнянні з менш ніж сімома у людей, які не страждають на це захворювання.
Команда також зазначила, що 28 відсотків діабетиків втратили усі зуби. Поширеність втрати зубів була пов'язана з високим рівнем цукру в крові, який міг порушити доставку поживних речовин та видалення нальоту з тканин ясен.
У міру того, як наліт осідає в проміжку між зубами, бактерії починають гнити, створюючи ґрунт для пародонтиту – останньої стадії захворювання ясен.
Ваш рот природно містить безліч видів бактерій. Коли крохмаль і цукор у харчових продуктах та напоях взаємодіють із цими бактеріями, на ваших зубах утворюється липка плівка, відома як зубний наліт.
Ранні ознаки пародонтиту включають кровотечу ясен, які часто стають опухлими. Стан може викликати тупий біль, який може перерости в гострий.
До слова, вчені дослідили, коли втрачається користь кисломолочного сирую