Світове споживання брухту у 2024 році дещо скоротилося
Згідно з даними BIR, глобальне використання металобрухту зменшилось на 1% до 460,6 млн т, тоді як у Туреччині частка брухту у виробництві сталі досягла рекордного рівня

У 2024 році світове споживання металобрухту склало 460,6 млн тонн, що на 1% менше, ніж у 2023 році. Такі дані наводить Бюро міжнародної переробки (BIR), охоплюючи 76% світового виробництва сталі. Це відбулося на тлі незначного спаду загального випуску сталі – на 0,7% до 1,55 млрд тонн.
Найбільше скорочення споживання брухту спостерігалося у Південній Кореї (на 14%), США (на 3%), Японії (на 3,2%) та Китаї (на 1,9%), попри менше падіння обсягів виробництва сталі в цих країнах.
Водночас Європейський Союз продемонстрував зростання споживання брухту на 1,9%, Індія також показала позитивну динаміку, а Туреччина стала лідером зі збільшенням споживання на 7,5%, до 31,3 млн тонн. Частка брухту у виробництві сталі в Туреччині сягнула рекордних 84,8%, що є найвищим показником серед ключових країн.
Туреччина також посилила свої позиції як провідний імпортер брухту, закупивши за кордоном 20,1 млн тонн сировини, що на 6,7% більше, ніж у попередньому році. Основними постачальниками брухту до Туреччини стали США, Нідерланди та Велика Британія.
Європейський Союз, попри скорочення експорту брухту на 11,4% до 17 млн тонн, залишився найбільшим експортером цього виду сировини у світі. Друге місце за обсягами експорту брухту посіли США з показником 14,4 млн тонн (-9% р./р.).
Незначне глобальне зниження споживання брухту на тлі майже незмінного рівня виробництва сталі вказує на певні зміни у балансі між використанням первинної та вторинної сировини. Проте зростання ролі брухту в таких регіонах, як Туреччина, ЄС та Індія, свідчить про посилення тренду на декарбонізацію та розвиток циркулярної економіки в окремих частинах світу.
Більше новин читайте на GreenPost.







