Догори
Дати відгук

Сумська екоінспекція відмовляється реагувати на заяви громадян

Люди не зобов’язані самостійно проводити розслідування і з’ясовувати, хто саме порушив законодавство

4 хв на прочитання02 Квітня 2020, 17:03
Розорана територія Сеймського РЛП. Фото Андре Марса Розорана територія Сеймського РЛП. Фото Андре Марса
Поділитись:

Начальник ДЕІ у Сумській області Вячеслав Богомолов не хоче реагувати на заяви громадян про розорювання землі у водоохоронній зоні річки Сейм та про рубки дерев на території регіонального ландшафтного парку «Сеймський». Про це він повідомив GreenPost у відповіді на наш запит.

При цьому, чиновник посилається на неіснуючі обмеження, які, начебто, заважають його підлеглим виїхати на перевірку. Перша така «причина» - що у заяві активістів не вказано, хто саме нищить парк.

«Відповідно до вимог ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» планові або позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються відповідно  конкретного  суб’єкта  господарювання   із  зазначенням  його найменування та місця провадження ним господарської діяльності або його відокремлених підрозділів.

«Наразі у зверненнях громадян…  не міститься достатньої інформації для проведення заходу державного нагляду (контролю), а саме інформації про суб’єкта господарювання , який проводить незаконно, на думку заявників, рубку дерев та подальше незаконне розорювання земель на території Сумського (правильно – «Сеймського» – ред. ) регіонального ландшафтного  парку», – ідеться у відповіді.

Другою причиною для того, щоб не реагувати на звернення громадян пан Богомолов називає карантин та епідемію.

«Крім того, у відповідності з вимогами Закону України «Про першочергові рішення, пов’язані з попередженням, профілактикою та ліквідацією коронавірусу COVID-19, інших інфекційних захворювань, пов’язаних з ним, а також дій при кризових ситуаціях відносно запобіганню розповсюдженню епідемій», заборонено проведення заходів державного нагляду і контролю на період здійснення заходів, пов’язаних з запобіганням і боротьбою з коронавірусом», – повідомляє начальник Сумської облінспекції.

Насправді обидві названі чиновником причини не є підставою ігнорувати заяви громадян.

«Цитата із закону про засади державного нагляду – вірна. Але громадяни не зобов’язані самостійно проводити розслідування і з’ясовувати хто саме порушив законодавство. Тому відсутність у їхніх заявах даних про порушника не може бути підставою для ігнорування звернення», – зазначає голова «ЕкоПраво-Київ» Галина Левіна.

Так само неправдивим є висновок із закону «про коронавірус».

«Дійсно, закон наразі забороняє проведення заходів державного контролю. Але це стосується лише планових перевірок. Позапланові можуть і мають проводитися. Сенс позапланових перевірок – зупиняти порушення, не допускати небезпечних наслідків, тому їх не забороняли. У той час як планові перевірки більше націлені на перевірку виконання норм та правил у повсякденній роботі підприємств та організацій», – додає Галина Левіна.

Про наведені начальником Сумської екоінспекції «перепони» для перевірок нічого немає і на головному сайті Держекоінспекції. Понад те, керівництво ДЕІ закликає громадян активно інформувати про порушення.

Як ми вже писали, у зверненні обов’язково треба зазначити наступне: ПІБ, місце проживання, інформацію для зворотного зв’язку, власне, текст самої заяви і, обов’язково, дату і підпис. Для відправки електронною поштою необхідно зробити все те ж саме, надсилати треба відсканований документ. Також треба вказати які саме ваші права порушено, наприклад: «порушено право доступу до водойми.

Ці ж вимоги наведено у офіційно розповсюдженому плакаті-заклику Держекоінспекції, який ми також опублікували.

Ні про яку «інформацію про суб’єкта господарювання» там не йдеться.

Нагадаємо, що нищення природи на берегах річки Сейм у Конотопському районі Сумської області набуває катастрофічних наслідків. Оранка та вирубка дерев відбувається на території Сеймського регіонального ландшафтного парку та об’єктів Смарагдової мережі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко