Догори
Дати відгук

Екоінспекція прийде швидше: як діяти, щоб перевірка не забарилася

Пости у соцмережах не є підставою для перевірки

2 хв на прочитання29 Березня 2020, 12:02
Поділитись:

Державна екологічна інспекція (ДЕІ) більше не повинна погоджувати позапланові перевірки з Мінекоенерго. Це суттєво зменшить час від отримання заяви або скарги до моменту виїзду інспекторів. До 26 березня ДЕІ мала отримувати дозвіл на позапланову перевірку від міністерства - таке листування могло тривати довго. Тепер же, обіцяють у інспекції, це будуть лічені дні.

«Ми зможемо працювати оперативніше. Просимо усіх небайдужих повідомляти про випадки порушення природоохоронного законодавства (вирубка лісів, незаконний вилов риби у нерест, незаконне засмічення території і тд) через заяву», – сказав GreenPost начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

Він порадив звертатися або до регіональних підрозділів ДЕІ (координати – на відповідних сайтах), або на адресу центрального офісу [email protected].

 

Багато людей пише у соцмережах, викладають фото та відео і вимагають від екоінспекторів реакції. Але це не є підставою для проведення перевірки.

«Ми готові реагувати, але підставою для перевірки є, за законом, лише заява фізичної особи, тобто людини, яка має у заяві вказати, які її екологічні права порушено», – додав Олександр Позняков.

Тому треба звертатися офіційно.

«У зверненні обов’язково треба зазначити наступне: ПІБ, місце проживання, інформацію для зворотного зв’язку, власне, текст самої заяви і, обов’язково, дату і підпис. Для відправки електронною поштою необхідно зробити все те ж саме, надсилати треба відсканований документ. Також треба вказати які саме ваші права порушено, наприклад: «порушено право доступу до водойми» якщо скаржитесь на незаконно встановлений паркан біля води», – прокоментувала GreenPost ситуацію екоюрист Галина Левіна.

На жаль, громадські організації не можуть подавати скарги.

"Зміни, внесені до законів кілька років тому, зробили неможливими скарги з боку юридичних осіб, наприклад, громадських організацій. Це значно полегшило життя порушників і, навпаки, зробило активістів вразливішими", - сказала GreenPost Галина Левіна.

На переконання юристки, законодавство треба покращувати, посилювати можливість громадян та організацій викривати випадки екологічних негараздів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Живопліт із гортензій: цікава ідея для ландшафтного дизайну (ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
Фото: 5 канал
Трійця, яка збігається з Купайлом: як підготуватися до свята, щоб запустити в своєму житті позитивні і яскраві зміни
3 хв на прочитання5 годин тому
Урожай помідор Рослинні хвороби Закарпаття Загибель врожаю
Рослинні хвороби на Закарпатті практично знищили урожай помідор
2 хв на прочитання5 годин тому
Сьогодні 22 червня Міжнародний день тропічних лісів
22 червня - Міжнародний день тропічних лісів: збереження легенів планети
3 хв на прочитання7 годин тому
«Нівелює всі мільярдні вкладення у боротьбу з кліматичною кризою»: екологічний вимір російсько-українського протистояння
1 хв на прочитання7 годин тому
Майже кожна третя водойма України забруднена – Віктор Ляшко
1 хв на прочитанняВчора
Джипінг у заповідних зонах скоро буде під забороною: ухвалено законопроєкт для збереження природно-заповідного фонду
2 хв на прочитанняВчора
Знайомтеся: крутий двоюрідний брат трицератопса, названий на честь бога Локі
4 хв на прочитанняВчора