Догори
Дати відгук

Суди вказують Міндовкілюю на їх непрофесіоналізм

Суд задовольнив позови проти діяльності ТОВ «Рокобан».

2 хв на прочитання29 Липня 2021, 09:50
Суди вказують Міндовкілюю на їх непрофесіоналізм Суди вказують Міндовкілюю на їх непрофесіоналізм
Поділитись:

Увага! 26 липня 2021 року суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Юрков Є. О. виніс рішення про задоволення позову проти Міндовкілля, яке видало незаконно ТОВ «Рокобан» ліцензію на поводження господарської діяльності зі здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами у м. Кам'янське.

А 28 липня 2021 року Окружний адміністративний суд м. Києва виніс рішення про задоволення позову Кам’янської міської ради до Міндовкілля, визнання протиправним і скасування висновку з ОВД від 29.09.2020 року № 21/01-201910294740/1, виданого Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів (відповідач) ТОВ «Рокобан» (третя особа) для планованої діяльності «Здійснення діяльності по збиранню, перевезенню, зберіганню, обробленню, утилізації та знешкодженню небезпечних відходів та подальшим виготовленням м'ясо-кісткової муки, тваринних кормів у м. Кам’янське».

Ні Міндовкілля, ні ТОВ «Рокобан» не довели суду законності наказу про видачу ліцензії ТОВ «Рокобан» та його відповідності ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, ані правомірності визнання висновку з ОВД.

Тобто громада Кам’янської міської ради повинна була через суд нагадати державним службовцям Міндовкілля про основні принципи державної служби, а саме про верховенство права, законність, професіоналізм, доброчесність, прозорість. Посадові особи Міндовкілля, видаючи документ дозвільного характеру (висновок з ОВД) та ліцензію на поводження з небезпечними відходами, нехтували всіма цими принципами державної служби.

На жаль, це непоодинокі випадки порушень законодавства у сфері ОВД та ліцензування з боку Міндовкілля, але не всі громади та суб’єкти господарювання мають таку принциповість як громада Кам’янської міської ради.

Сподіваємось, що цей випадок боротьби за безпечне довкілля, законність і професіоналізм з боку Міндовкілля стане прикладом для громад і суб’єктів господарювання.

Чекаємо реакції та вжиття заходів з боку Кабінету Міністрів України, адже міністр Абрамовський особисто підписує накази про видання ліцензії у сфері поводження з небезпечними відходами, та від міністра до посадових осіб Міндовкілля, причетних до вчинення протиправних дій під час видання наказу ТОВ «Рокобан» і висновку з ОВД.

Нагадаємо, ми писали про нову схему міністра Абрамовського «Як зробити зону своєю».

Крім того, українські підприємства масово ігнорують обов’язковий післяпроєктний моніторинг ОВД. Міндовкілля мовчить.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Полярники
Українські полярники розділися на знак підтримки Кліматичного маршу
1 хв на прочитанняВчора
Пересохле русло річки Бережничка у с. Середній Угринів, Калуського р-ну, Івано-Франківської обл. Джерело: Галицький Кореспондент.
Рівень водного стресу України та що буде з водою у південних і східних регіонах
3 хв на прочитанняВчора
Фото: скрін із відео
Замість флори і фауни — флот і солдати: Зеленський розповів в ООН, що росіяни зробили з екологією Криму
3 хв на прочитання23 Вересня 2021
Фото: Volcano Discovery
На Тернопільщині відбувся землетрус магнітудою 4,3 бали — відчули чотири області (ВІДЕО, КАРТА)
1 хв на прочитання23 Вересня 2021
На завтра в Україні оголошено штормове попередження: вітер посилиться до 30 м/с, «жовтий» рівень небезпеки
1 хв на прочитання23 Вересня 2021
На екологію Києва депутати виділять 9 млрд грн — на що підуть кошти
6 хв на прочитання23 Вересня 2021
На Київщині їжачиха у притулку вигодувала 5 своїх та 4 підкинутих малюків, маму яких збила автівка (ВІДЕО)
2 хв на прочитання23 Вересня 2021
У Києві хлопець на скутері врятував кошеня на жвавій автостраді (ВІДЕО)
1 хв на прочитання22 Вересня 2021