Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Судноплавники пропонують залучити п’ять млрд доларів на дослідження по скороченню викидів

Судноплавники пропонують залучити п’ять млрд доларів на дослідження по скороченню викидів

2 хв на прочитання18 Грудня 2019, 14:43
Поділитись:

Судноплавні асоціації запропонували створити науково-дослідний фонд та залучити п’ять млрд доларів для розвитку технологій, які допоможуть галузі скоротити викиди за програмою ООН, повідомляє Reuters.

Світовий судноплавний флот, на який припадає 2,2% світових викидів CO2, екологи закликають зменшити викиди та інші види забруднення. Зазначимо, що близько 90% товарів у світі перевозяться морем.

Міжнародні асоціації судноплавства закликали зробити обов'язковим внесок у розмірі двох доларів за тонну палива, яке використовують судна. Гроші підуть на науково-дослідний фонд, який би займався розвитком чистіших технології для галузі.

Міжнародна морська організація – Агентство ООН – має на меті до 2050 року скоротити викиди парникових газів у галузі на 50% від рівня 2008 року. Досягнення такої цілі потребуватиме швидкої розробки паливних матеріалів із нульовим або низьким рівнем викидів та нових конструкцій суден з використанням більш чистих технологій.

Саймон Беннет, заступник генерального секретаря Міжнародної палати судноплавства, однієї з галузевих організацій, що підтримують фонд, заявив, що внесок за пальне у розмірі 2 дол/тон за десять років дасть близько п’яти млрд доларів, виходячи із споживання світовим флотом у 250 млн тон палива на рік.

«Ми не можемо перебільшувати тиск, під яким ми перебуваємо, якщо збираємося виконувати цілі ММО до 2050. У нас дуже мало часу. Власники суден все більше усвідомлюють, що нам зараз потрібно реально впоратися з цим», – зазначив Беннет.

За словами чиновників, якщо ідея отримає підтримку країн-членів Міжнародної морської організації (ММО), то фонд можуть створити вже до 2023 року.
У самій організації заявили, що цю пропозицію обговорить комітет з питань охорони морського навколишнього середовища на наступному засіданні наприкінці березня.

«Дослідження та розробки будуть вирішальними, оскільки цілі, узгоджені в початковій стратегії не можна досягти із використанням викопного палива», – заявили у ММО.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
ФОТО: Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук та Міністр навколишнього середовища Італії Джильберто Пікетто-Фратіном / Міндовкілля
Україна та Італія посилять співпрацю для водозабезпечення кількох регіонів
2 хв на прочитанняВчора
ФОТО: акварельні фарби / pixels
Акварель — це про легкість, природність і красу: сьогодні Міжнародний день акварелі
3 хв на прочитанняВчора
Фото: «Доторкнись до природи»
Класичний дизайн саду: чим відрізняється й кому підійде (ФОТО)
4 хв на прочитанняВчора
ФОТО: ілюстративне
Температура у межах нуля і рясні опади: погода на вихідні
1 хв на прочитанняВчора
На військовій базі на Алясці ведмеді влаштували собі шведський стіл із бойовими пайками (ФОТО)
3 хв на прочитання22 Листопада 2024
Промислово розвинені країни пропонують 250 млрд євро на кліматичну допомогу: ось хто має заплатити
4 хв на прочитання22 Листопада 2024
Найдорожчий банан у світі продали на аукціоні за 6,2 млн доларів: ось що вирішив зробити новий власник (ФОТО)
2 хв на прочитання22 Листопада 2024
Кабмін на засіданні ухвалив низку рішень у сфері спорту та захисту довкілля
1 хв на прочитання22 Листопада 2024