Струнку талію, здорове серце, стабільний тиск забезпечить вживання цих продуктів

2 хв на прочитання09 Січня 2025, 06:30
ФОТО: ілюстративне

Продукти, які містять поліфеноли, можуть уповільнити ознаки старіння шкіри та зменшити обсяг талії.

У світі здоров'я з'явився новий популярний термін — поліфеноли. Хоча вчені досліджують ці рослинні сполуки вже багато років, зараз цей термін завоював увагу широкої публіки — і не дарма. Ці речовини можуть дати тонку талію, здорове серце та низький кров’яний тиск. Про це пише The Guardian.

Дослідники на основі отриманих в експериментах даних переконують, що дієта, багата на ці унікальні природні хімічні речовини, має численні переваги для здоров'я. Вона покращує роботу серцево-судинної та метаболічної систем, а також знижує ризик нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

Крім того, дослідження показують, що збільшення вживання поліфенолів може уповільнити ознаки старіння шкіри та допомогти зменшити обхват талії.

Поліфеноли є групою фітонутрієнтів (ці терміни часто плутають, хоча це не зовсім коректно), природних хімічних сполук у рослинах, які допомагають їм захищатися від загроз, таких як комахи та ультрафіолетове випромінювання. Як з'ясувалося, вони також є корисними для людей, які вживають ці рослини в їжу.

Високі концентрації поліфенолів містяться у фруктах і овочах з насиченим або яскравим кольором, таких як буряк, ожина, чорні оливки, яскраві червоні помідори та темна листова зелень. Фітонутрієнти, включно з поліфенолами, забезпечують рослинам інтенсивне забарвлення. Те ж саме стосується і виражених смакових характеристик.

Чим більш гіркою і терпкою є оливкова олія першого віджиму, тим вищий у ній рівень поліфенолів. Чай, кава та темний шоколад також є чудовими джерелами цих сполук.

Існують тисячі різновидів фітонутрієнтів, і ми досі не відкрили всі з них. Серед відомих: ресвератрол у червоному вині, елагова кислота у волоських горіхах та катехіни у чаї. Один продукт може містити кілька видів фітонутрієнтів. Наприклад, помідори містять як поліфеноли (флавоноїди та флаванони), так і каротиноїди (лікопін, фітоен і бета-каротин).

Дослідження показують, що кожен із цих компонентів має різний вплив на здоров'я. Флаваноли у какао пов'язані зі зниженням ризику інсультів і серцевих нападів. Катехіни в зеленому чаї можуть позитивно впливати на метаболізм, окружність талії та індекс маси тіла. А дослідження поліфенолів у гібіскусі показали їхню здатність знижувати артеріальний тиск.

Дослідники стверджують, що поліфеноли — це справжнє диво природи, яке демонструє складність і багатство рослин, які ми вживаємо. Їжа рослинного походження дає нам не лише клітковину та вітаміни, а й ціле море сполук, які позитивно впливають на здоров'я людини.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: