На Одещині співробітники нацпарку "Тузлівські лимани" виявили 300 мертвих птахів, зокрема 5 тонкодзьобих мартинів та 295 звичайних чайок мартинів на лиманах Бурнас та Солоний.
Причиною загибелі птахів могло стати хімічне забруднення лиману Бурнас важкими металами та іншими отруйними речовинами після бомбардувань військами рф напочатку повномасштабного вторгнення, пише біолог НПП "Тузлівські лимани" Іван Русєв у Facebook.
Він розповів, що протягом двох днів місцеві мешканці повідомляли про загиблих на лимані птахів, що підтвердила комісія нацпарку спільно з ветеринарами.
“Детальне обстеження території та акваторій показало, що загиблі птахи є тільки в зоні цих двох лиманів, неподалік від потужної ЛЕП”, – зазначив Русєв.
На інших територіях чи акваторіях лиманів загиблих птахів знайдено не було. Однак по вечорах мертвих тварин підбирають хижаки. Науковці встановили, що 10% птахів були молодими.
Русєв назвав 4 версії мору: епізоотія інфекційної хвороби; хімічна отрута на фермерських полях, де мартини іноді харчуються; зіткнення з потужною ЛЕП, однак явні зовнішні ознаки ураження струмом відсутні; хімічне забруднення акваторії лиману Бурнас внаслідок російської агресії. “Після завершення досліджень, ми обов’язково проінформуємо”, – додав він.