Зношене виробництво, небезпечне повітря та корупція в сфері видачі дозволів - це наслідки того, що парламентарі 16 лютого провалили проєкт закону про чисте повітря. Про це на особистій Facebook-сторінці написала екоактивістка та співзасновниця ГО "Save Dnipro" Ірина Черниш.
"Нащо інтегровані дозволи? Нехай буде 100500 екодозволів від різних органів влади, які не рахують сукупний ефект забруднення, які можуть не гребувати «зацікавити» себе під час виконання владних функцій", - написала Черниш.
Екологиня також написала про інші негативні наслідки, які "потягнув" за собою провал законопроєкту у Верховній Раді України.
Зокрема, це наповнене газами, важкими металами та пилом від зношених вщент виробництв атмосферне повітря.
"Ну на чорта нам ті сучасні технології виробництв? Будемо працювати сторічним мотлохом, це ж так по-українськи розуміти потреби бізнесу", - додала екологиня.
Раніше в екокомітеті пояснили, чим "налякав" нардепів законопроєкт про викиди в атмосферу.
На думку членкині екокомітету ВРУ Лесі Василенко, це пов'язано з тим, що законопроєкт передбачає реальні зміни для власників промислових підприємств.
«У Раді не знайшлось п’яти голосів, щоб європейська казка про інтегровані дозволи й екологізацію підприємств стала українською реальністю. Чим же так налякав 4167-й? Можливо, тим, що передбачає реальні зміни», — написала Василенко.
Депутатка також пояснила, про які саме зміни йдеться. За її словами, це те, що законопроєкт:
Нагадаємо, що 16 лютого Верховна Рада провалила екологічний закон про забруднення повітря. Законопроєкт направили до профільного комітету, щоб той підготував його до повторного першого читання.