Стало відомо, скільки учнів і вчителів травмувалося під час навчання
Відповідний документ оприлюднили на сайті МОН.
У 2023 році зафіксували:
- 3 879 нещасних випадків серед учнів під час освітнього процесу (9 зі смертельними наслідками);
- 395 нещасних випадків невиробничого травматизму учнів зі смертельними наслідками (ДТП, утоплення, навмисне самоушкодження тощо).
Про це йдеться у звіті Міністерства освіти і науки України “Про стан травматизму серед здобувачів освіти та працівників закладів освіти за 2023 рік”.
Відповідний документ оприлюднили на сайті МОН.
Ознайомитися з повним текстом звіту можна нижче або за посиланням.
Згідно з даними МОН, на динаміку отримання травм учнями здебільшого вплинули зовнішні причини. Так, з переходом закладів освіти на дистанційний режим роботи внаслідок початку повномасштабної агресії російської федерації кількість травм значно зменшилася. Однак з поверненням в офлайн у більшості регіонів за 2023 рік спостерігається значне збільшення нещасних випадків.
Зокрема, найбільшу кількість нещасних випадків серед учнів у 2023 році зареєстрували в:
- Житомирській області – 331 випадок;
- Рівненській області – 313 випадки;
- Вінницькій області – 277 випадків;
- Закарпатській області – 271 випадок;
- Черкаській області – 233 випадки.
За даними звіту, протягом 2019 – 2023 років 73% всіх травм у закладах освіти діти отримали під час перерв, занять із фізкультури та рухливих ігор.
Крім того, за даними МОН, у 2023 році сталося 139 нещасних випадків серед освітян. Із них 8 – зі смертельними наслідками, а 7 – із тяжкими (у тому числі з можливою інвалідністю).
Основною причиною виробничого травматизму, згідно з положенням звіту, залишається людський фактор. Насамперед це недоліки та упущення в організації охорони праці з боку керівництва закладів освіти, а також нехтування освітянами особистою безпекою.
У МОН також зазначити, що застраховані особи, потерпілі внаслідок нещасного випадку на роботі, члени їх сімей, а також страхувальники мають звертатися з усіх питань до органів Пенсійного фонду України.
Крім того, на думку фахівців МОН, покращення ситуації можливе в разі комплексного підходу до проблеми профілактики травматизму на всіх рівнях та має включати як внесення змін у законодавчі та нормативно-правові акти, так і переосмислення ставлення учнів та освітян до особистої безпеки.
Більше новин читайте на GreenPost.