В Україні хочуть створити орган, який відповідатиме за біологічну безпеку, та посилити кримінальну відповідальність за підробку ліків. Все це є у плані роботи на п’яту сесію парламенту Комітету здоров'я нації, повідомив його голова Михайло Радуцький.
«Наш Комітет підготував свої пропозиції — до розгляду парламенту ми пропонуємо понад 30 законопроєктів. Значну частину з них складають законодавчі ініціативи, які розроблялись минулого року, проходили стадію опрацювання та погодження», — пояснив Радуцький.
Зокрема, законопроєкт № 4142 «Про систему громадського здоров’я» передбачає створення нового державного органу, який буде опікуватись біологічною безпекою країни.
А головна мета нової редакції закону «Про лікарські засоби» — збільшення конкуренції між виробниками та захист лікарських засобів від підробки. В новій редакції закону, зокрема, буде вимога розміщення 2D-кодування на пакуванні медпрепаратів, що майже унеможливить підробку ліків, а також запровадження системи регіонального представника компанії, яка продає лікарські засоби в Україні.
Ще один крок до продовження медичної реформи — запровадження механізмів доплат і співоплат. Наразі законодавством не передбачені додаткові медичні послуги. Якщо пацієнт захоче отримати покращений сервіс, то він не зможе легально отримати цю послугу. Фактично система доплат існує і сьогодні, але вона перебуває в «тіні». Мета внесення змін до Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» — легалізувати кошти, що сплачуються за лікування у вигляді неформальних платежів.
Як ми писали раніше, медреформа зробила можливими відвідування лікаря без декларації та діагноз у Viber.