Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Стало відомо, коли ПАРЄ розгляне резолюцію щодо відповідальності російських пропагандистів

Стало відомо, коли ПАРЄ розгляне резолюцію щодо відповідальності російських пропагандистів

Затягувати це питання не будуть — ідею підтримали всі, в опозиції ніхто не був.

2 хв на прочитання25 Листопада 2022, 11:12
Поділитись:

ПАРЄ протягом року розгляне резолюцію щодо відповідальності російських пропагандистів за розпалювання війни проти України. Про це Кравчук повідомила «Детектору медіа» заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук під час дискусії на міжнародній конференції «Суспільні мовники за демократію» (The Public Service Media for Democracy) у Вільнюсі.

Ініційований Україною проект резолюції готує підкомітет ПАРЄ з питань медіа, він опікується свободою слова, захистом журналістів, а також питаннями протидії дезінформації.

«В грудні буде обраний репортер — людина, яка готує резолюцію. На саму підготовку треба не менше року. Затягувати це не будуть, адже питання термінове, тому протягом року, я сподіваюсь, ми її обговоримо, винесемо на розгляд та проголосуємо. Ідею підтримали всі, в опозиції ніхто не був. Нагадаю, що Рада Європи — єдина організація, з якої вдалося повністю вигнати росіян. Але ми будемо слідкувати за формулюваннями (у резолюції. — ДМ), бо часто навіть від європейських представників проскакує неприпустима термінологія, коли війну не називають війною або пропагандистів RT називають журналістами», — зазначила Кравчук.

Кравчук зауважила, що навіть після дев'яти місяців повномасштабної війни дехто продовжує вважати російські пропагандистські канали медіа.

«Вони не є медіа, це просто інструмент війни, який поширює ненависть і закликає вбивати українців», — говорить вона.

Нардеп нагадала, що Нюрнберзький трибунал засудив головного редактора пропагандистського тижневика нацистів «Der Stürmer» Юліуса Штайхера, а у Гаазі зараз судять Фелісьєна Кабугу — власника Радіо тисячі пагорбів та організатора геноциду в Руанді.

«Там, де це радіо поширювало свій сигнал, в 10 разів було більше жертв, тобто пропаганда була паливом для війни. Так само це відбувається з російськими пропагандистськими ресурсами», — каже Кравчук.

Також у майбутній резолюції буде досліджено питання впливу пропаганди у соцмережах, бо «всі штучні вкиди, боти або намагання вплинути на політику інших країн» є великим пластом проблеми.

Нагадаємо також, що заморожені кошти російського Центробанку перевищують обсяги фінансових репарацій гітлерівської Німеччини.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
«Тепер Крим під прицілом», «США порушили свою обіцянку»: російські ЗМІ розганяють паніку
1 хв на прочитання31 хвилину тому
НОК України підтримав бойкот Олімпіади-2024 у разі допуску росіян та білорусів
1 хв на прочитання2 години тому
Скрін Scribble Maps
«Київ викрили», «ЗСУ роблять у Снігурівці у Херсонській області військову базу»: російські ЗМІ знову не подивилися на мапу
1 хв на прочитання4 години тому
Росіяни скаржаться, що нова тактика ЗСУ не лише ефективна, а й знижує їхній моральний дух, спонукаючи залишати позицію
3 хв на прочитання10 годин тому
Саміт Україна-ЄС: вступ до Євросоюзу, освіта, цифровізація, допомога
3 хв на прочитанняВчора
Колишній очільник ЦРУ описав сценарій повернення Криму Україною у 2023 році
2 хв на прочитанняВчора
Бахмут контролюється ЗСУ, про відступ не йдеться — у місто провели сильні підкріплення
1 хв на прочитанняВчора
Поява корейців в Україні без запрошення чи дозволу з українського боку буде фактично оголошенням війни з боку КНДР — юрист
2 хв на прочитанняВчора