Стало відомо, коли ПАРЄ розгляне резолюцію щодо відповідальності російських пропагандистів
Затягувати це питання не будуть — ідею підтримали всі, в опозиції ніхто не був.
ПАРЄ протягом року розгляне резолюцію щодо відповідальності російських пропагандистів за розпалювання війни проти України. Про це Кравчук повідомила «Детектору медіа» заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук під час дискусії на міжнародній конференції «Суспільні мовники за демократію» (The Public Service Media for Democracy) у Вільнюсі.
Ініційований Україною проект резолюції готує підкомітет ПАРЄ з питань медіа, він опікується свободою слова, захистом журналістів, а також питаннями протидії дезінформації.
«В грудні буде обраний репортер — людина, яка готує резолюцію. На саму підготовку треба не менше року. Затягувати це не будуть, адже питання термінове, тому протягом року, я сподіваюсь, ми її обговоримо, винесемо на розгляд та проголосуємо. Ідею підтримали всі, в опозиції ніхто не був. Нагадаю, що Рада Європи — єдина організація, з якої вдалося повністю вигнати росіян. Але ми будемо слідкувати за формулюваннями (у резолюції. — ДМ), бо часто навіть від європейських представників проскакує неприпустима термінологія, коли війну не називають війною або пропагандистів RT називають журналістами», — зазначила Кравчук.
Кравчук зауважила, що навіть після дев'яти місяців повномасштабної війни дехто продовжує вважати російські пропагандистські канали медіа.
«Вони не є медіа, це просто інструмент війни, який поширює ненависть і закликає вбивати українців», — говорить вона.
Нардеп нагадала, що Нюрнберзький трибунал засудив головного редактора пропагандистського тижневика нацистів «Der Stürmer» Юліуса Штайхера, а у Гаазі зараз судять Фелісьєна Кабугу — власника Радіо тисячі пагорбів та організатора геноциду в Руанді.
«Там, де це радіо поширювало свій сигнал, в 10 разів було більше жертв, тобто пропаганда була паливом для війни. Так само це відбувається з російськими пропагандистськими ресурсами», — каже Кравчук.
Також у майбутній резолюції буде досліджено питання впливу пропаганди у соцмережах, бо «всі штучні вкиди, боти або намагання вплинути на політику інших країн» є великим пластом проблеми.
Нагадаємо також, що заморожені кошти російського Центробанку перевищують обсяги фінансових репарацій гітлерівської Німеччини.