США пом'якшили вимоги до України щодо повернення допомоги в рамках економічної угоди

2 хв на прочитання17 Квітня 2025, 15:23
Переговори Україна-США: пом'якшення вимог щодо повернення допомоги

Вашингтон зменшив оцінку наданої Києву допомоги з $300 до $100 мільярдів.

Сполучені Штати Америки пом’якшили свої вимоги до України щодо повернення фінансової допомоги, наданої протягом останніх трьох років повномасштабної війни з Росією. Про це повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела, знайомі з переговорним процесом щодо економічної угоди між двома країнами.

За інформацією агентства, після нещодавнього раунду переговорів у Вашингтоні, адміністрація президента Дональда Трампа переглянула свою попередню оцінку обсягу американської допомоги, яку Україна нібито має повернути. Сума була знижена з 300 мільярдів доларів до приблизно 100 мільярдів доларів. Це наближає оцінку США до власної позиції України, яка оцінює отриману допомогу в понад 90 мільярдів доларів.

Незважаючи на пом’якшення вимог щодо загальної суми, адміністрація Трампа продовжує наполягати на тому, щоб Україна уклала угоду про розподіл прибутків від майбутніх інвестиційних проєктів на українській території. Це стосується, зокрема, проєктів у галузі видобутку корисних копалин та інфраструктури. Вашингтон розглядає такий механізм як компенсацію за десятки мільярдів доларів військової та іншої допомоги, наданої Україні за час президентства Джо Байдена.

Запропонована угода про партнерство надасть Сполученим Штатам право першої вимоги на частку прибутків, які будуть спрямовуватися до спеціального інвестиційного фонду, що контролюватиметься Вашингтоном. Українська сторона, зі свого боку, вимагає більш вигідних умов та відмовляється визнавати надану допомогу державним боргом, наполягаючи на її безповоротній основі.

Уряд України наразі утримується від офіційних коментарів щодо перебігу переговорів до моменту підписання остаточної угоди. Білий дім та Міністерство фінансів США також не надали коментарів на відповідний запит агентства Bloomberg.

Нагадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп заявляв про свій намір укласти з Україною угоду щодо корисних копалин та висловлював невдоволення позицією українського президента Володимира Зеленського у цьому питанні. За даними Bloomberg, Україна планує запропонувати США зміни до проєкту угоди, включаючи зобов’язання щодо збільшення американських інвестицій в українську економіку. Також повідомлялося, що попередня версія угоди не містила гарантій безпеки для України, на яких наполягала українська сторона. У березні цього року Україна та США вже досягли домовленості про укладення угоди щодо розробки критичних мінеральних ресурсів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: