Догори
Дати відгук

США інвестує у розвиток кадрового потенціалу української енергетики

Ми бачимо великий потенціал

3 хв на прочитання25 Липня 2022, 13:49
Поділитись:

Однією із країн, що ще до повномасштабного вторгнення підтримувала розвиток української науки є Сполучені Штати Америки. Державний Департамент США та Департамент енергетики США через Аргонську національну лабораторію (ANL) започаткували та вже другий рік на базі Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки успішно реалізують проєкт, спрямований на популяризацію серед майбутніх інженерів-атомників новітніх технологій ядерної енергетики. Про це йдеться у пресрелізі Держатомрегулювання.

Аргонська національна лабораторія – це найстарший дослідницький центр Департаменту енергетики США. Основними напрямками діяльності установи є розробка новітніх технологій в енергетиці, дослідження й вирішення проблем забруднення довкілля, проведення експертиз у питаннях ядерного паливного циклу та окрім того, лабораторія проводить фундаментальні дослідження з фізики, біології, хімії тощо.

ANL співпрацює з університетами, промисловістю та іншими національними лабораторіями США над питаннями та експериментами, надто великими, щоб будь-яка установа могла їх виконувати самостійно. Завдяки співпраці із кращими науковими установами світу у ANL прагнуть відкривати та впроваджувати енергетичні інновації, «створювати нові матеріали молекула за молекулою, аби глибше розуміти нашу планету, наш клімат і космос».

Минулоріч був заснований проєкт із популяризації серед майбутніх українських інженерів-атомників технологій малих модульних реакторів. Проєкт передбачав навчальний курс із чотирьох модулів, де старшокурсники провідних політехнічних вишів України ознайомились із ключовими питаннями впровадження технологій малих модульних реакторів, їх безпековими аспектами, конструкційними та експлуатаційними особливостями, питаннями ліцензування ММР, економічними складовими та їхньої потенційної ролі у майбутній енергетичній мережі України.

Для закріплення та поглиблення набутих знань кожному із учасників програми було запропоновано написати підсумкову роботу на одну із обраних тем, а на основі результатів оцінки, Аргонська національна лабораторія надасть можливість пройти стажування кращим студентам. Цьогоріч відвідати установу мали б випускники 2021 року, однак повномасштабне вторгнення російської федерації внесло корективи у плани. Та, як запевняє куратор навчального проєкту від ANL Олена Боднар, студенти все ж зможуть відвідати США, як тільки з’явиться така можливість.

Цьогоріч, окрім основної програми, слухачі прослухають нові лекції від науковців Аргонської національної лабораторії щодо сучасних технологій виробництва водню за допомогою ядерної енергетики, а також ознайомляться із технологією ММР GEN BWRX-300 на основі киплячого реактора.

До викладання курсу, за рішенням організаторів, було залучено випускників минулорічного навчання – це студенти КПІ ім. І. Сікорського та НУ «Львівська політехніка».

«Ми бачимо великий потенціал у розвитку української енергетики і зацікавлені, щоб молодь, яка здобуває профільну освіту, могла розвивати свої знання щодо новітніх технологій. Такі проєкти є чудовим стартом і ми готові їх продовжувати», – зазначив у своєму зверненні до студентів керівник проєктів ANL Ігор Боднар.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Опалювальний сезон.
Image by ri from Pixabay
Кулеба провів термінове засідання Штабу з опалювального сезону в Кривому Розі
2 хв на прочитання5 годин тому
Тепер активісти все ж таки стали гучними — після двох тижнів дотримання вимоги Азербайджану протестувати мовчки. Фото: Мурад Сезер/Reuters
Великий розкол: група найменш розвинених країн світу перервала переговори на Конференції ООН зі зміни клімату
6 хв на прочитання11 годин тому
ФОТО: Запорізька АЕС
Запорізька АЕС: подачу живлення на станцію відновлено
1 хв на прочитанняВчора
ФОТО: ілюстративне
Укренерго: з 23 листопада відключень світла буде менше
1 хв на прочитанняВчора
Спонсор кампанії Трампа хоче купити «Північний потік-2», аби дати США важелі впливу на переговори щодо долі України
1 хв на прочитання22 Листопада 2024
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання22 Листопада 2024
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитання21 Листопада 2024
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитання21 Листопада 2024
Більше з GreenPost
Поглиблення співпраці з GFCM
Українська делегація обговорила в Болгарії поглиблення співпраці з GFCM
1 хв на прочитання38 хвилин тому
Підсумки кліматичного саміту COP29
Підсумки кліматичного саміту COP29 - нові шляхи фінансування кліматичних проєктів України
2 хв на прочитаннягодина тому
Реєстр Музейного фонду України
У Києві презентували реєстр Музейного фонду України
3 хв на прочитання2 години тому
Шахтар показує золоті самородки, знайдені у золотоносній шахті у Ла-Рінконаді, Анди, Перу, 5 жовтня 2019 року. Фото: Reuters
Борделі з неповнолітніми, кисневе голодування та жахлива екологія: як живе найвище місто на планеті (ФОТО)
5 хв на прочитання5 годин тому
Ретроградний Меркурій в Стрільці: чого очікувати та як захиститися від хаосу?
2 хв на прочитання6 годин тому
Гармонія осені: поєднання пеннісетуму «Рубрум» і пурпурової хризантеми у кашпо (ФОТО)
2 хв на прочитання7 годин тому
У Києві пройшов Третій Міжнародний саміт з продовольчої безпеки «Зерно з України»
4 хв на прочитання8 годин тому
World Evolution Day- 24 листопада - Всесвітній день еволюції
1 хв на прочитання9 годин тому