Догори
Дати відгук

США інвестує у розвиток кадрового потенціалу української енергетики

Ми бачимо великий потенціал

3 хв на прочитання25 Липня 2022, 13:49
Поділитись:

Однією із країн, що ще до повномасштабного вторгнення підтримувала розвиток української науки є Сполучені Штати Америки. Державний Департамент США та Департамент енергетики США через Аргонську національну лабораторію (ANL) започаткували та вже другий рік на базі Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки успішно реалізують проєкт, спрямований на популяризацію серед майбутніх інженерів-атомників новітніх технологій ядерної енергетики. Про це йдеться у пресрелізі Держатомрегулювання.

Аргонська національна лабораторія – це найстарший дослідницький центр Департаменту енергетики США. Основними напрямками діяльності установи є розробка новітніх технологій в енергетиці, дослідження й вирішення проблем забруднення довкілля, проведення експертиз у питаннях ядерного паливного циклу та окрім того, лабораторія проводить фундаментальні дослідження з фізики, біології, хімії тощо.

ANL співпрацює з університетами, промисловістю та іншими національними лабораторіями США над питаннями та експериментами, надто великими, щоб будь-яка установа могла їх виконувати самостійно. Завдяки співпраці із кращими науковими установами світу у ANL прагнуть відкривати та впроваджувати енергетичні інновації, «створювати нові матеріали молекула за молекулою, аби глибше розуміти нашу планету, наш клімат і космос».

Минулоріч був заснований проєкт із популяризації серед майбутніх українських інженерів-атомників технологій малих модульних реакторів. Проєкт передбачав навчальний курс із чотирьох модулів, де старшокурсники провідних політехнічних вишів України ознайомились із ключовими питаннями впровадження технологій малих модульних реакторів, їх безпековими аспектами, конструкційними та експлуатаційними особливостями, питаннями ліцензування ММР, економічними складовими та їхньої потенційної ролі у майбутній енергетичній мережі України.

Для закріплення та поглиблення набутих знань кожному із учасників програми було запропоновано написати підсумкову роботу на одну із обраних тем, а на основі результатів оцінки, Аргонська національна лабораторія надасть можливість пройти стажування кращим студентам. Цьогоріч відвідати установу мали б випускники 2021 року, однак повномасштабне вторгнення російської федерації внесло корективи у плани. Та, як запевняє куратор навчального проєкту від ANL Олена Боднар, студенти все ж зможуть відвідати США, як тільки з’явиться така можливість.

Цьогоріч, окрім основної програми, слухачі прослухають нові лекції від науковців Аргонської національної лабораторії щодо сучасних технологій виробництва водню за допомогою ядерної енергетики, а також ознайомляться із технологією ММР GEN BWRX-300 на основі киплячого реактора.

До викладання курсу, за рішенням організаторів, було залучено випускників минулорічного навчання – це студенти КПІ ім. І. Сікорського та НУ «Львівська політехніка».

«Ми бачимо великий потенціал у розвитку української енергетики і зацікавлені, щоб молодь, яка здобуває профільну освіту, могла розвивати свої знання щодо новітніх технологій. Такі проєкти є чудовим стартом і ми готові їх продовжувати», – зазначив у своєму зверненні до студентів керівник проєктів ANL Ігор Боднар.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
У МОЗ оприлюднили покрокову інструкцію дій у разі радіаційної аварії
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
eco-electrics.com.ua
В "зеленій" енергетиці України небувала за масштабами криза: названо спосіб вирішення
1 хв на прочитання06 Серпня 2022
Запорізька АЕС: енергоблоки та машинний зал станції можуть бути заміновані
1 хв на прочитання06 Серпня 2022
Опалювальний сезон в Україні: як газовий шантаж країни-агресора вплине на температуру в оселях
2 хв на прочитання05 Серпня 2022
У Прип`яті та на ЧАЕС побувала відома телеведуча зі своїм проектом Le Маршрутка(ФОТО)
2 хв на прочитання04 Серпня 2022
НКРЕКП дала «зелене» світло постачанню біометану в газотранспортну систему України
1 хв на прочитання03 Серпня 2022
Запорізька АЕС повністю вийшла з-під контролю МАГАТЕ: окупанти тероризують весь світ
1 хв на прочитання03 Серпня 2022
Паливна криза: ціни на автогаз та бензин у серпні можуть знизитися
1 хв на прочитання02 Серпня 2022