Список безкоштовних ліків від серцево-судинних хвороб буде розширено — НСЗУ

2 хв на прочитання28 Серпня 2020, 14:38
Pixabay

Препарати для запобігання інфарктам та інсультам стануть доступніші

Національна служба здоров’я України планує розширити список лікарських препаратів, які надаються за програмою «Доступні ліки». Зокрема, йдеться про препарати для запобігання інфарктам та інсультам.

Про це розповіла у інтерв’ю GreenPost експертка з реімбурсації (відшкодування коштів – ред.) лікарських засобів Національної служби здоров’я України Ірина Ліштаба.

За її словами, сьогодні вже існує доволі широка програма по реімбурсації серцево-судинних захворювань.

«В «Доступні ліки» входять лікарські засоби з групи серцево-судинних захворювань і це є базова терапія для лікування серцевої недостатності, стенокардії, артеріальної гіпертензії. І розширення переліку ліків з цієї групи захворювань іншими ліками дасть можливість більшій кількості пацієнтів отримувати  ліки безоплатно або з незначною  доплатою, тому що  чим більший перелік ліків тим більше пацієнтів може охопити програма», -  зауважила  Ліштаба.

В той же час експертка впевнена, що  є сенс розширити цей список. Зокрема, потрібно розширювати групу лікарських засобів, наприклад, для розрідження крові чи для зниження рівня холестерину.

«От зараз, наприклад, є по 1-2 лікарських засобів інгібіторів АПФ, блокаторів кальцієвих каналів (препарати для зниження тиску через певні фізіологічні механізми – ред.), а потрібно щоб були лікарські засоби заміни вже існуючим. Щоб і у лікаря та пацієнта був вибір – кому який препарат більше підходить.

Тобто, з одного боку програма розширюється за рахунок препаратів, які дозволяють якісь додаткові речі покращувати, яких зараз немає взагалі, а з іншого боку розширюються групи препаратів які вже є, але їх вибір вузький і ви хочете зробити ширший вибір», - уточнила фахівчиня

Додамо, GreenPost писав, які ліки можна отримати безкоштовно.  

Також видання оприлюднило інформацію щодо покрокової інструкції  з отримання рецепта на безкоштовні ліки.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: