Догори
Дати відгук

Сохне і гине полуниця в період плодоношення: що робити

Причини можуть бути зовсім різні.

2 хв на прочитання28 Червня 2022, 23:06
Поділитись:

Полуниця не тільки корисна, а й смачна. Не можна сказати, що полуниця аж дуже вибаглива, але турботу й увагу вона любить. Про це розповідає Good House.

Полуниця любить воду. Тому часта причина засихання куща в період плодоношення — це нестача вологи. Особливо, якщо літо видалося спекотним і без дощів. В період зав'язування плодів полив потрібно максимально збільшити. Але і після появи перших полуничок не забувайте про регулярний полив.

Відмінна риса такої проблеми — це суха і потріскана земля під кущами, листя засихають, а самі плоди зменшуються в розмірах і теж усихають.

Але і заливати її теж не варто. Інакше можуть розвинутися грибкові хвороби або загниють плоди. Постраждати від надмірного поливу може і корінь, який почне гнити, а це призведе до засихання наземної частини.

Можливо, справа в нестачі тепла або неправильно підібраній ділянці. Запам'ятайте: полуниця любить тепло і сонячне світло, а от холодного вітру і протягів боїться. Тому не висаджуйте її в затінку дерев і на відкритій місцевості, де дме холодний вітер.

Також причина може критися в термічному опіку. Поливати полуницю потрібно рано-вранці, коли спала роса, або вже пізно ввечері. Інакше пекуче сонце може призвести до появи опіку. Запам'ятайте: волога повинна встигнути вбратися до появи палючих променів.

Не можна лити воду на листя або плоди, вода повинна надходити строго під кущ. Знову ж, це може призвести до опіків або кущ почне гнити.

Якщо ж усе гаразд із поливом, місце висадки підібрано правильно, то причина засихання наземної частини криється або в шкідниках, або в грибкових захворюваннях.

Також однією з причин може бути вітамінне голодування. Не забувайте, що рослинам потрібно багато (але в міру) фосфору і калію. Тому, якщо ніхто не шкодить вашим кущах і вони отримують достатньо світла і вологи, тоді пора вносити добрива. Найбільш відомим і безпечним калійним добривом вважається зола, а при дефіциті фосфору найпоказовішим є суперфосфат і фосфатне борошно.

Також ми розповідали про ефект без хімії: перевірені народні засоби від фітофтори.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.