24 травня у всій Європі святкується Європейський день парків. Уперше цей день відзначили у 1999 році.
Європейський день парків (The European Day of Parks) був заснований Федерацією Європарк (EUROPARК Federation) — європейською організацією, яка об’єднує охоронювані природні території у тридцяти шести європейських країнах.
Дата святкування була вибрана у зв’язку з тим, що саме 24 травня 1909 року в Європі були створені перші Національні парки — це були дев'ять Національних парків, заснованих у Швеції. З того часу природні території, що охоронялися, стали безцінною частиною природної та культурної спадщини Європи.
Це екологічне свято було засноване з метою підйому профілю заповідних територій Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їхньої роботи. Наразі Європейський день парків символізує міжнародну солідарність у справі охорони природних територій.
У цей день проводяться численні заходи на території та навколо заповідників, метою яких є привернення уваги до природної краси Європи та її культурного надбання.
Активісти Київського національного торговельно-економічного університету підготували список топ-10 парків культури та відпочинку в столиці:
1. Маріїнський парк, що справедливо вважається одним із найстаріших парків столиці України.
2. Парк перемоги на Дарниці — ще один чудовий парк у місті Києві, де можна чудово відпочити із сім'єю та дітьми. Один із найбільших, з тих, що розташовані на Лівому березі Києва.
3. Голосіївський парк у Києві — ще один дуже великий і старий парк у столиці України. Головною визначною пам'яткою Голосіївського парку є Ореховатська долина, а також каскад із чотирьох ставків.
4. Парк Феофанія в Києві — місце, де можна із задоволенням провести вихідний, сходити до церкви, погуляти в лісі, влаштувати пікнік всією родиною.
5. Парк Вічної Слави в Києві — меморіальний комплекс, розташований на крутому схилі Дніпра, звідки відкривається гарний вид на місто. З парку Вічної Слави на Арсенальній відкривається найкрасивіший вид на Дніпро.
6. Співоче поле — частина Печерського ландшафтного парку, заснованого в Києві в 1981 році. Щорічно тут проходить Київська міська виставка квітів.
7. Парк Партизанської слави в Дарницькому районі міста Києва. Тут збережені ландшафти природного лісу, вони доповнені парковими рисами. Привертають увагу основні паркові дороги: велика соснова алея та велике прогулянкове кільце. На алеях встановлені тематичні скульптурні композиції з дерева.
8. Парк імені Пушкіна або Пушкінський парк — парк розташований між станціями метро Шулявка та КПІ, поряд із проспектом Перемоги, кіностудією ім. О. Довженка. У 2007 році у парку була проведена реконструкція — проведені роботи з благоустрою території, висаджені молоді дерева: червоний дуб, каштан, ясен, горобина, хвойні породи, облаштовані квітники та ландшафтні композиції.
9. Сирецький дендропарк розташований в історичній частині міста Сирці, про нього знають далеко не всі, навіть ті, хто давно проживає в Києві. Він цікавий, дуже красивий і багатий різноманітною рослинністю.
10. Парк Пейзажна Алея. Мета спорудження алеї — створити можливість огляду туристами видів Подолу та Дніпра з висоти історичного Верхнього міста. Вона проектувалася як частина комплексу Архітектурно-історичного заповідника «Стародавній Київ», який мав охопити території історичних градів, які складали Київ.
Нагадаємо, що в Україні стартувала міжнародна екологічна акція «Марш парків».