Догори
Дати відгук

Сьогодні — День Дарвіна: теорія еволюції, що змінила світ

Міжнародне свято, приурочене до дня народження Чарльза Дарвіна.

2 хв на прочитання12 Лютого 2022, 12:30
Поділитись:

Чарльз Дарвін був англійським вченим-натуралістом, основоположником теорії еволюції та теорії природного відбору. Дарвін захоплювався природничими науками, досліджував флору, фауну та геологію, намагаючись дати всьому раціональне пояснення.

День Дарвіна (Міжнародний день науки і гуманізму) має за мету заохочення людства до принципів наукового мислення, цікавості та інтелектуальної хоробрості. Свято присвячене не тільки ідеям вченого, а й розповсюдженню науки в цілому.

24 листопада 1859 року у Великобританії вийшла друком книга «Походження видів шляхом природного відбору, або збереження придатних порід у боротьбі за життя» англійського натураліста Чарльза Дарвіна, в котрій була викладена наукова теорія еволюції, що базується на принципах мінливості видів, природного добору та боротьби за існування. Весь наклад кількістю 1250 примірників був проданий за один день.

Основним фактором еволюції Е. Дарвін назвав прагнення до розвитку, що притаманне живим організмам при переборенні несприятливих умов. Результатом цього прагнення є зміни органів, що успадковуються. Е. Дарвін визнавав наявність конкуренції між близькими формами. Внутрішні прагнення організму не є усвідомленими, але механістичними властивостями: «Особливості форм тварин, що відрізняють їх одну від іншої, … утворюються поступово з подібних живих волокон і видозмінюються при відтворенні».

На час смерті Дарвіна в 1882 році його теорія еволюції стала практично загальновизнаною. В знак пошани його наукових здобутків Дарвін був похований У Вестмінстері поруч з королями, королевами та іншими визначними особами британської історії.

До слова,  як відрізнити «Омікрон» і «Дельту» від застуди та грипу: пояснює інфекціоніст.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.