- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Собаки можуть «розмовляти» з людьми, використовуючи кнопкові пристрої — дослідження
Собаки можуть «розмовляти» з людьми, використовуючи кнопкові пристрої — дослідження
Проте не всі науковці поділяють цю думку.
Люди та собаки можуть спілкуватися між собою за допомогою звукових панелей. Такого висновку дійшли дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, розповідає The Guardian.
Виявилося, що собаки, навчені користуватися такими пристроями, реагують на попередньо записані слова так само, як і на вимовлені.
«Тут ми показуємо, що насправді [собаки] звертають увагу на слова, які звучать [на звуковій дошці], і вони виробляють відповідну поведінку незалежно від сигналів навколишнього середовища і того, хто вимовляє слово», — сказав професор Федеріко Россано з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, який очолював дослідження.
Останніми роками популярність кнопкових звукових панелей стрімко зросла, а соціальні мережі переповнені відеороликами про собак, таких як Банні, які використовують це обладнання. Але дебати розгорнулися навколо того, чи дійсно такі собаки реагують на звук із пристрою, чи просто реагують на сигнали, засновані на поведінці чи мові тіла їхніх господарів.
У статті, опублікованій в журналі Plos One, Россано та його колеги розповідають, як провели два експерименти за участю 59 собак, навчених користуватися звуковою дошкою.
У першому експерименті дослідник використовував кольорові наклейки, щоб заклеїти кнопки на звуковій дошці собаки, попередньо записані для слів «надвір/назовні», «гра/іграшка» та «їжа/їсти/обід/голодний».
Інший дослідник, не знаючи, яка з кнопок яка, і не чуючи слів, які вони видають, натискав одну з цих кнопок — і поведінка собаки записувалася.
Потім власники собак провели аналогічний експеримент, але в цьому випадку вони варіювали між натисканням однієї з кнопок і вимовлянням слова самостійно.
Результати показали, що ймовірність того, що собаки демонстрували поведінку, пов'язану з грою, була приблизно в сім разів вищою після натискання кнопки «гра/іграшка», ніж у середньому для всіх трьох кнопок, з аналогічним рівнем відповідної поведінки для кнопок «надвір/назовні». Однак вони не демонстрували більшої ймовірності продемонструвати поведінку, пов'язану з їжею, коли натискалася відповідна кнопка.
Важливо, що результати дослідження не залежали від того, хто натискав кнопки — дослідник чи власник, а також від того, чи натискав кнопку власник, чи вимовляв одне й те ж саме слово.
Зараз дослідники вивчають, чи можуть собаки натискати правильну кнопку в конкретних ситуаціях — робота, яка, за їхніми словами, може не лише допомогти дослідити глибину розуміння слів собаками, але й пролити світло на те, чи можна використовувати такі пристрої для спілкування між людьми та собаками.
Професор Клайв Вінн, директор Кінологічної наукової лабораторії Університету штату Арізона, який не брав участі в роботі, назвав нове дослідження «нісенітницею», зазначивши, що головним висновком стало те, що собаки реагують на певні словесні сигнали.
«У цьому немає нічого надзвичайного», — сказав він, додавши, що команда вивчала реакції лише на три знайомих слова — і собаки були успішними лише у двох із них.
Вінн зазначив, що той факт, що собаки були навчені натискати на кнопки, не відіграє жодної ролі в цьому дослідженні, а саме дослідження не проливає нового світла на те, що собаки розуміють, коли вимовляють певні слова.
Доктор Мелісса Берте з Цюріхського університету сказала, що дослідження заклало основу для майбутніх досліджень і показало — всупереч деяким припущенням — що собаки дійсно реагували на звук кнопок, а не на підказки свого господаря.
Більше новин читайте на GreenPost.