Скільки коштує вакцинуватися проти грипу

3 хв на прочитання06 Листопада 2020, 14:36
У соцмережах українців закликають вакцинуватися проти грипу

І наскільки це реально.

Традиційно українці вакцинуються проти грипу дуже неохоче – наприклад, за даними МОЗ, минулого епідсезону в Україні це зробили 238 079 людей (0,6% населення), частка дітей серед щеплених становила 10,5%. Однак цього року ажіотаж помітний навіть тим, хто оминає щеплювальні кабінети в поліклініках – достатньо просто зайти в інтернет, щоб переконатися, що попит на вакцини проти грипу перевищує пропозицію.

Вакцинація проти грипу-2020: особливості, які запам’ятаються надовго

Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) повідомляє, що у нинішньому епідсезоні (жовтень-квітень) в Україні циркулюватимуть чотири штами вірусів грипу:

Перші три з них – нові, виявлені у 2019 році, і лише останній відомий епідеміологам із 2013-го.

Але головною особливістю цьогорічного епідсезону, безсумнівно, є накладання пандемії COVID-19 на традиційний підйом захворюваності на грип. Саме перспектива водночас хворіти та на грип, і на коронавірус спонукала українців цього року масово шикуватися на щеплення проти грипу, викладаючи за це свої кревні гривні.

Утім, декому платити не доведеться.

Хто зможе вакцинуватися проти грипу безкоштовно

За даними МОЗ, загалом до епідсезону 2020–2021 років в Україну поставлено 665 тисяч доз вакцини проти грипу. З них 40 тис. доз МОЗ планує поставити у заклади охорони здоров’я для щеплення медпрацівників, які працюють з хворими на COVID-19. Щепитимуть за рахунок бюджетних коштів і інші категорії населення, які через виконання своїх професійних обов’язків належать до групи високого ризику інфікування: медичних працівників, освітян, працівників поліції та прикордонної служби.

Щоправда, коли має початися їх вакцинація, наразі невідомо. Також невідомо, за рахунок якого саме бюджету щепитимуть – державного чи місцевого, як у попередні роки. Але в такому разі на місцях самі вирішують, кого можуть вакцинувати безкоштовно, виходячи зі своїх можливостей.

Рішення оплатити вакцинацію для працівників може прийняти і роботодавець, порахувавши, що на вакцинах втратить менше, ніж на лікарняних.

Проте переважній більшості охочих вакцинуватися проти грипу доведеться заплатити за це рішення. Іноді дорого.

Які є варіанти

До епідсезону 2020-2021 років в Україну поставлено 500 тисяч доз вакцини «Ваксігрип Тетра» (виробник – Sanofi, Франція, чотиривалентна); 45 тисяч доз вакцини «Інфлувак» (Abbott, Нідерланди, тривалентна); 120 тисяч доз вакцини «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, тривалентна). Усе це інактивовані вакцини, дозволені з 6 місяців. Для вироблення імунітету достатньо однієї дози.

Ваксігрип Тетра. Купити її в аптеці можна і за 490, якщо пощастить, але залежно від клініки ціна може коливатися від 650 до 850 грн.

Інфлувак. Рекордно низька пропозиція, яку нам вдалося знайти в одній ніжинській аптеці, – 188 грн 65 коп. Середня ж ціна становить 650-700 грн.

Джісі Флю. Попри заявлені 550-650 грн, ціни на неї можуть перевищувати 2000 грн.

За інформацією ЦГЗ, поки що в Україні не зареєстровано циркуляції вірусів грипу. Тому час вирішити питання з вакцинацією ще є.

Утім, зробити це буде не так просто. Журналіст GreenPost на власному досвіді переконався, що зробити щеплення проти грипу пощастить не всім.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: