Поки бойовими літаками з Кабулу тікають останні партії тих, хто не згодний жити за новими правилами, ми всі в одному кроці від схожого сценарію, вважає лікар-інфекціоніст Євген Дубровський.
«Світ змінюється на очах. Так швидко та незворотно, наче ми живемо не реальним життям, а лише спогляданням голлівудського кіношедевру», — говорить він.
Лікар наголошує, що суворі заборони, примусове нав’язування релігійних і поведінкових правил талібів обурюють та лякають весь цивілізований світ, а проте все менше простору для альтернативи залишається в нашому сьогоденні.
Науковець нагадує, що вже давно відомо, як поводиться людський організм у разі зустрічі з новими інфекційними агентами — перехворілі не здатні заразитись вдруге, й імунітет надзвичайно тривалий і потужний.
«Проте скрізь звучить нав’язлива ідея про небезпечний штам — «дельта. Хоча це абсолютно неточна інформація. Не хворіють масово дельтою перехворілі, не вражає вона всіх і кожного сильніше, ніж попередні штами. Та й штамом назвати «дельту» — досить умовна гра слів. Внутрішньовидова мутація (а їх буде ще безліч) — це нормальне природне явище. Якщо дослідити риновіруси, аденовіруси, той же грип — можна побачити те ж саме...» — говорить Євген Дубровський.
Лікар констатує, що натомість людей лякають і заганяють у «порожній кут безвиході».
«Так, є неприємні, сумні новини. Ще не все закінчилось. Ще не всі перехворіли.
Повторних випадків захворювання практично немає. Хворіють лише ті, хто не переніс ще інфекцію. Все відкрито, ніщо не приховано. Якщо подивитись на Ізраїль, Велику Британію, Штати, все стає зрозумілим. Статистика відкрита», — говорить інфекціоніст.
На його думку, було б логічно за таких обставин займатися важкими хворими, надавати групам ризику адекватну допомогу та підтримку (зокрема психологічну), розробити специфічні ліки, яких досі немає, а також окремо зробити в кожній лікарні компактні ізолятори з ПЛР-лабораторіями на місці, «щоб не возити хворих по всьому місту та не витрачати золотий час на допомогу», а головне, дати спокій тим, хто вже перехворів.
«Нічого складного. Ковід залишається з нами надовго. Але в цьому немає нічого дивного, і тим паче страшного», — запевняє лікар.
І відзначає, що натомість усе перекручується навпаки.
«Всі, без винятку, жорстко підпадають під заборони, обмеження, «добровільно-примусові» медичні втручання. Чому? З якою метою? Це ж не науково, не медично, не логічно...
Інфекціоніст не розуміє, звідки взялась ідея примусу, «нав’язування поведінкових кліше без обґрунтування» та чи буде альтернатива для тих, хто вже подолав інфекцію.
Нагадаємо, один штам — одна епідемія: лікар радить читати підручники доморощеним експертам.