Шкода від вирубки лісів у 6 разів більша, ніж прийнято вважати – вчені

2 хв на прочитання04 Листопада 2019, 09:31
Фото ілюстративне

Оцінка негативних кліматичних наслідків, спричинених вирубкою лісів, занижена у шість разів. Про це повідомляє The Guardian, наводячи дані найновіших наукових досліджень.

Дослідження під керівництвом Університету Квінсленда виявили, що кліматичний вплив селективної вирубки лісу та пожеж у тропічних лісах між 2000 та 2013 роками був занижений на 6,53 млрд тонн CO2 – приблизно у 6 разів.

Цифри, якими наразі оперують при оцінці шкоди для клімату від вирубки лісів, є занадто консервативними, і не включають зміни викидів з інших лісових масивів чи масивних бореальних лісів у високих широтах північної півкулі, стверджують дослідники.

Джеймс Уотсон з Університету Квінсленда (Австралія) та Товариства охорони природи стверджує, що коли уряди країн заявляють про викиди парникових газів від змін у лісах, вони не враховують CO2, який ліси продовжували б поглинати десятиліттями, якби їх не очищали чи не пошкоджували.

Дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, врахувало ці викиди до 2050 року – терміну, що відповідає Паризькій кліматичній угоді. Внаслідок цього цифра очікуваного забруднення повітря зросла на 6,53 млрд тонн СО2. Для порівняння, у період з березня 2018 по лютий 2019 року Австралія викинула у повітря 0,54 млрд тонн СО2.

"Раніше ми дивилися лише на тропічні ліси і не дивилися на ліси загалом", - каже Уотсон. "Ми також не враховували бореальні ліси, які є найбільшим складником. Ця історія була б ще гіршою, якби ми подивилися на всю рослинність. Це жахлива історія, але вона також вказує на просте рішення –збереження лісів неушкодженими", - стверджує науковець.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: