- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- Шість країн Євросоюзу закликають знизити стелю цін на російську нафту, встановлену G7
Шість країн Євросоюзу закликають знизити стелю цін на російську нафту, встановлену G7
«Що нижчі ціни на російську нафту, то швидше настане мир».
Країни Північної Європи та Балтії закликають знизити стелю цін на російську нафту в рамках координації країн G7, аби скоротити доходи Москви, з яких вона фінансує війну проти України. Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на шведські видання, вказуючи, що лист із відповідною пропозицією було направлено до Єврокомісії міністрами закордонних справ.
Зокрема під зверненням поставила свій підпис глава МЗС Швеції Марія Мальмер Стенергард.
«Що нижчі ціни на російську нафту, то швидше настане мир», — заявила вона у зв'язку з цим на конференції з оборони в місті Селені.
Як підрахувала міністр, зниження ціни на 10 доларів за барель означало би для Росії втрати у розмірі 200 млрд доларів на рік, що відповідає 15 % російського військового бюджету. У жовтні 2022 року ЄС та країни «Великої сімки» домовилися, що російська нафта не повинна продаватися за ціною, що перевищує 60 доларів США за барель.
Водночас глава МЗС Швеції пообіцяла, що її країна активізує зусилля з боротьби з російським «тіньовим флотом». Маються на увазі танкери, що перевозять російську нафту, які ходять під іноземними прапорами. Їх Росія використовує для обходу нафтового ембарго, запровадженого два роки тому через війну в Україні. Для «тіньового флоту» використовуються старі та часто не застраховані танкери, на яких експортують сиру нафту та нафтопродукти з РФ в обхід міжнародних санкцій.
Росія входить до трійки найбільших світових виробників нафти. Як нагадує агентство Reuters, після запровадження наприкінці 2022 року західними країнами цінової стелі Росія перенаправила свою нафту на продаж до Китаю й Індії. На цих ринках нафта продається з великими знижками щодо світових цін, проте все ж таки вигідніше, ніж за встановленою на Заході допустимою ціною.
Більше новин читайте на GreenPost.