У Бірмінгемі (Велика Британія) вже понад місяць страйкують прибиральники. На вулицях зібралися відходи і з'явилися пацюки. Заступник прем'єр-міністра країни Анджела Рейнер ініціювала залучення фахівців британської армії для боротьби зі сміттєвою кризою. Про це у понеділок, 14 квітня, повідомляє The Daily Telegraph із посиланням на джерела.
Секретар місцевого самоврядування використала офіційні повноваження, відомі як Військова допомога цивільній владі (Maca), оскільки через страйк працівників сміттєвих контейнерів понад 17 000 т відходів гниють на вулицях міста.
Невелика кількість військовослужбовців, які мають досвід оперативного планування, пропонують логістичну підтримку для подолання кризи. Джерела повідомили, що існують плани на випадок надзвичайних ситуацій, які дозволять збільшити кількість залучених солдатів у разі необхідності.
Урядовий інсайдер повідомив, що військовослужбовці надаватимуть допомогу протягом «короткого, обмеженого у часі періоду, щоб допомогти Раді забезпечити якнайшвидше реагування на поточний ризик для здоров'я населення».
Джерело у Вайтхоллі підкреслило, що солдати не прибиратимуть сміття, а працюватимуть в офісах.
Залучення військовослужбовців ризикує загострити напруженість у відносинах між лейбористами та їхніми профспілковими казначействами, а один з лейбористів звинуватив профспілки у тому, що вони утримують 1,2 млн жителів Бірмінгема «для викупу».
Це також може дорого коштувати платникам податків, попередив лорд Даннатт, колишній глава армії.
«Ми є національним резервом підготовленої робочої сили і зробимо все, що вирішить уряд. Але це не дешевий варіант. Якщо мова не йде про порятунок життя, Міністерство оборони стягуватиме плату з того державного департаменту, який звернувся за допомогою — а ми стягуємо повну вартість», — сказав він. І додав, що «одна справа» використовувати військових у логістиці та плануванні, проте застеріг від «використання солдатів, моряків і льотчиків для спорожнення сміттєвих баків».
Шерон Грем, генеральний секретар профспілки, розкритикувала очолювану лейбористами раду за «селізацію» збирачів сміття.
«Хоча корисно, що уряд нарешті зрозумів через кілька тижнів, що він відіграє певну роль у цій суперечці, постійні нападки та брифінги проти цих низькооплачуваних працівників, які збирають сміття, є відвертою ганьбою. Звісно, ці працівники перебувають у центрі уваги щодо того, що вони хочуть прийняти. Дійсно, в понеділок після закінчення гри відбудеться ще одне голосування. Профспілка підтримує цих працівників на 100 %. Замість того, щоб паплюжити своїх низькооплачуваних працівників, рада повинна серйозно розглянути схвалену KC пропозицію, висунутою профспілкою, яка вирішує ці питання і дає цим працівникам та їхнім сім'ям гідність і безпеку. Ми думали, що коли лейбористи прийдуть до влади, вони зупинять те, що відбувається, але ми помилялися», — сказала очільниця профспілки.
Минулого тижня міська рада Бірмінгема була змушена оголосити про серйозний інцидент після того, як 11 березня працівники сміттєвих баків оголосили страйк на невизначений термін, після того, як вони періодично страйкували впродовж січня і лютого.
Пані Рейнер закликала страйкарів домовитися з міською радою, а в понеділок відбудеться голосування щодо «часткової угоди».
Зростають побоювання, що страйк становить загрозу для здоров'я населення, оскільки з'являються повідомлення про «щурів розміром з кота» і занепокоєння щодо поширення хвороб. У Бірмінгемі створили міжвідомчу групу, яка намагається контролювати проблему, включаючи експертів Агентства охорони здоров'я Великої Британії.
Протягом багатьох років військові неодноразово залучалися для допомоги в надзвичайних ситуаціях — від допомоги під час ящуру і страйків пожежників до повеней в Камбрії в 2015 році. Зовсім недавно, під час пандемії COVID-19, армія відповіла на сотні запитів Maca, залучивши десятки тисяч військовослужбовців.
У виданні наголошують, що участь армії у сміттєвому страйку є свідченням зростання відчаю міністрів після того, як пані Рейнер не змогла домовитися про угоду під час зустрічі з керівниками профспілок минулого тижня. Адже звернення по допомогу за правилами Maca має розглядатися лише як крайній засіб, якщо цивільна влада не здатна розв'язувати проблему.
Більше новин читайте на GreenPost.