Що таке насосна станція: як влаштована та навіщо потрібна
Все про насосні станції для водопостачання будинку.
Централізоване водопостачання та каналізація – послуга, яка доступна не всім жителям України. Тому в місцевостях, які позбавлені таких благ, можна використовувати спеціальну насосну станцію для будинку. Це цілий комплекс обладнання, який можна формувати залежно від умов та деяких інших факторів. Що вони являють собою, і в чому їх особливості - про це йтиметься далі.
Великий асортимент насосних станцій представлено в інтернет-магазині STORGOM.UA. Ознайомитись з усіма моделями можна за посиланням: https://storgom.ua/ua/nasosnye-stantsii.
Що таке насосна станція: конструкційні та інші властивості
Цей формат являє собою пристрій стаціонарного вигляду, за допомогою якого здійснюється перекачування та подача води. Принцип роботи апаратів передбачає процес всмоктування рідини під тиском – цим вони відрізняються від звичайних відцентрових насосів.
Сфера застосування пристроїв, постачання води з колодязів та свердловин. Тим не менш, нерідко їх використовують і при необхідності відкачувати рідини з підвалів, льохів, басейнів та ін.
Головні переваги такого обладнання полягають у його енергоефективності та компактності. Його легко переносити з об'єкта на об'єкт, а догляд не вимагає багато часу та спеціалізованих інструментів.
До інших позитивних факторів відносять таке:
- відмінна потужність та продуктивність, завдяки чому вода надходить безперебійно в автоматичному режимі, забезпечуючи безпечну роботу побутових приладів;
- наявність резервних запасів води у баку - ними можна користуватися за відсутності електрики або несвоєчасного наповнення свердловини;
- комплектація більшості моделей ежектором, за допомогою якого посилюється підняття води та покращується висота подачі.
Великий асортименти продукції дозволяє вибрати насосну станцію для водопостачання в оптимальному для себе варіанті.
Як влаштовано насосну станцію
За своєю будовою обладнання для приватного будинку або інших об'єктів передбачає наявність двох базових блоків:
- Електродвигун. Він забезпечує необхідну висоту підйому води, зумовлює термін служби пристрою та його економічність.
- Накопичувальний бак (гідроакумулятор). Він містить у внутрішній частині гумову грушу, що стискається або розширюється при дії тиску. Вона відповідає за акумуляцію води, що перекачується.
Ще один важливий компонент – блок управління. З його допомогою визначається режим функціонування станції, регулювання тиску, пуск та вимикання пристрою. Даний елемент працює спільно з манометром, який забезпечує моніторинг рівня тиску в накопичувальному баку. Крім того, у складі станції є штуцер для входу та виходу, реле, що управляє роботою насоса, шнур живлення та датчик потоку рідини для відключення, коли вода не йде трубами.
Види насосних станцій для дому
Класифікація пристроїв передбачає кілька основних параметрів. З точки зору формату забору води вони поділяються на автоматичні та самовсмоктувальні. Останній варіант обов'язково містить реле тиску. Автоматичні регулюються електронікою.
З точки зору того, як працює насосна станція, можна виділити такі моделі:
- Вихрові. Надзвичайно чутливі до показників різниці атмосферного тиску. Зазвичай встановлення їх здійснюється усередині приміщення.
- Відцентрові. Застосовуються у свердловинах та колодязях. Забезпечують стабільну подачу води за допомогою відцентрового колеса. Можуть працювати на великих глибинах.
- Каналізаційні. Ця насосна станція для будинку вважається найгабаритнішою. У її складі часто передбачається наявність насосів, датчиків та труб. Як частина загальної системи, вони відповідають за відведення каналізаційних відходів.
Розглядаючи продуктивність, варто окремо відзначити побутові станції з високим, низьким та середнім показником. Дані позначаються з урахуванням кількості води, що перекачується за хвилину. Для низькопродуктивних моделей характерно близько 20 літрів за хвилину, для середньо продуктивних – до 150 л. Найбільш популярними є пристрої, здатні перекачувати 50 літрів за хвилину.
Сфера застосування
Розрізняються побутові моделі та за місцем використання. В цьому випадку враховується питання, навіщо потрібна насосна станція, а саме:
- для дому;
- для дачі;
- для колодязя;
- для свердловини.
Тут необхідно взяти до уваги занурювальні властивості певної моделі, потужність, продуктивність роботи, рівень тиску. Наприклад, свердловинний варіант дозволяє функціонувати на найбільших глибинах. Варіанти для житла не рекомендується опускати на глибину понад 10 метрів.
Що ще врахувати при виборі насосної станції
Насамперед увага приділяється таким аспектам:
- потужність – для індивідуальних потреб вона рекомендована в межах 600-1500 Вт;
- захист від «сухого» ходу, наявність зворотного клапана та водного фільтра, які суттєво продовжують термін служби;
- використовувані матеріали - вони повинні деформуватися і піддаватися корозійним процесам.
Як правило, станції виготовляються із поєднання чавуну та нержавіючої сталі, доповнюючись пластиковими та гумовими.
Обов'язково враховується розмір гідроакумулятора. Щоб забезпечити водою будинок, де мешкає до 4 людей, цілком вистачить моделі на 30-40 літрів. Для сімей понад 4 особи ця цифра починається від 50 літрів.