GreenPost розповів, що зайва вага має психологічні причини, без усунення яких жодний ефект не буде тривалим. Серед цих причин — стрес.
Білоруський лікар Андрій Біловешкін, к. м. н., автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров’я, розповідає, як стрес позначається на зовнішності людини через вплив на харчову поведінку. Стрес спонукає людину не лише їсти більше, а й впливає на те, чим саме вона намагається «заїсти» негативні переживання. Стрес спонукає до споживання солодкого та солоного, але й сам провокує затримку рідини та натрію.
Стрес через симпатичну систему збільшує виділення реніну. Ренін збільшує рівень анготензіна-2, а той — альдостерону. І ми знову втрачаємо калій і накопичуємо натрій. Також стрес діє і через активацію гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової осі, кортизол затримує натрій і воду.
Лікар наголошує, що нормалізація рівня стресу та харчування — це потужні інструменти управління своєю зовнішністю та водно-сольовим балансом. Особливо значуще поєднання всіх зазначених факторів — тому здорового харчування ще важливіше дотримуватися під час стресу, це пом'якшить його вплив.
Окрім того, Андрій Біловешкін нагадує, що стрес можна «загризти» — для цього достатньо лише почати контролювати те, що тягнеш до рота. Адже науковці давно дослідили, що щур, який, стресуючи, має можливість гризти палицю, менше страждає від стресу, ніж той, якому нічого гризти.
«О, звичайно, гризти нігті не варто (хоч в цьому є плюс для імунітету), а ось hard diet — це вихід», — говорить лікар.
Також ми розповідали, чому ожиріння «заразне»: як соціальне оточення провокує появу зайвої ваги.