- Головна
- Новини
- Енерго
- Енергоефективність
- Що робити при перебоях з електроенергією: радить інженер
Що робити при перебоях з електроенергією: радить інженер
Кілька лайфхаків, які дозволять мінімізувати наслідки відсутності струму.
Бойові дії завжди супроводжуються перебоями з електроенергією, і багато українців уже встигли в цьому переконатися. Що можна зробити, аби мінімізувати наслідки відсутності струму, як до цього можна підготуватися? Про це GreenPost розповів Едуард Ісраелян — інженер-електронник, розробник силової електроніки для альтернативних джерел електричної енергії.
✔ Бажано, щоб усі ваші гаджети були постійно заряджені. Намагайтеся без нагальної потреби не користуватися ними. Також тримайте зарядженим павербанк (якщо його немає, бажано придбати).
✔ Запасіться свічками.
✔ Купіть ліхтарі на акумуляторах, щоб можна було заряджати.
✔ Також попросіть когось зі знайомих виготовити спиртову плитку — для розігріву їжі, опалення й освітлення. Це не так складно: кілька годин роботи — і можна виготовити таку конструкцію з підручних засобів (на ютубі можна знайти всю потрібну інформацію). Таку плиту, крім спирту, можна заправити і гасом, і соляркою.
✔ Купіть також гасову лампу — в ній за потреби пальним може служити звичайна органічна олія, соняшникова олія тощо.
✔ Бажано також мати FM-радіоприймач на батарейках чи на акумуляторах, аби мати інформаційний зв'язок і в разі потреби знати, що відбувається. Є також багато методів виготовлення батареї в домашніх умовах, які можуть порівняно довгий проміжок часу забезпечувати найнеобхіднішу електроенергію для зарядки тих же ліхтариків і гаджетів зв'язку. Батареї різної потужності можна виготовити навіть із лимона, із лимонної кислоти та води, із солі та води, з відбілювача. Потрібно просто зробити електроди з міді та алюмінію — це найпоширеніші кольорові метали, які відомі людям. На ютубі дуже багато роликів, де розповідають, як це зробити.
Нагадаємо, Луганщина лишилися без електрики – окупанти знеструмили підстанцію, що заживлювала область.