Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки разом з Державною службою з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони, Апаратом Головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями розробив брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни». Її текст зокрема містить поради щодо того, що треба робити, почувши сигнал «Увага всім».
Якщо ви почули звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають протягом кількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «Увага всім».
Почувши цей сигнал, увімкніть телебачення або радіо: інформація передається офіційними каналами протягом 5 хвилин після сигналу.
Прослухавши повідомлення, виконуйте інструкції.
Залишайте теле- і радіоканали увімкненими ― через них може надходити подальша інформація.
Після отримання повідомлення можливі наступні варіанти дій:
Залишатися вдома. При цьому необхідно пристосувати своє житло. Повідомте отриману інформацію сусідам.
Перейти до укриття або евакуюватися в інший район. Перед виходом із дому перекрийте газо-, електро- та водопостачання, зачиніть вікна і вентиляційні отвори. Візьміть із собою індивідуальні засоби захисту дихання і найнеобхідніші речі. Прямуйте до укриття або на збірний евакуаційний пункт. Допоможіть тим, хто потребує допомоги.
В разі евакуації або переходу до безпечнішого району вам знадобляться найнеобхідніші речі. Заздалегідь підготуйте найважливіше (так звану «тривожну валізку»):
- паспорт і копії всіх необхідних документів (свідоцтво про народження, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, документи на власність);
- гроші (готівку і банківські картки);
- зарядні пристрої для мобільних телефонів;
- радіоприймач, ліхтарик, сигнальні пристрої, компас, годинник, компактний набір інструментів (мультитул), ніж, пакети для сміття, блокнот, олівець, нитки, голки, сірники, запальнички;
- теплий одяг (якщо є така можливість, підготуйте також термоковдру), нижню білизну, надійне зручне взуття;
- гігієнічні засоби;
- аптечку, включно з медичними препаратами, які вживаєте щодня, а також рецепти на медикаменти;
- посуд, в якому зможете приготувати, розігріти і зберігати їжу;
- воду і продукти харчування на 3 доби, які довго зберігаються і не потребують додаткового приготування.
Складіть речі у місткий, зручний рюкзак і тримайте його напоготові. В разі надзвичайної ситуації це скоротить час на збори.
Також ми розповідали, як підготувати своє житло до надзвичайної ситуації.