Догори
Дати відгук

Що можна пити до, а що — після їжі?

Лікарі давно говорять, що кожен новий день потрібно починати зі склянки рідини.

2 хв на прочитання03 Вересня 2021, 08:00
Поділитись:

Кава, смузі, йогурт, свіжовичавлений сік, чай, молоко.   Які ж з цих напоїв дійсно корисні, а які краще пити після обіду? Про це докладно розповів лікар-дієтолог Михайло Гінзбург.

За словами експерта, все-таки краще не проявляти «самодіяльність», коли мова йде про здоров'я. І якщо лікарі рекомендували пити воду, то саме її і слід пити вранці.

Які напої вранці протипоказані?

Як стверджує Гінзбург, будь-які напої пити вранці натщесерце слід тільки після консультації з терапевтом або лікарем (при наявності серйозних захворювань). Справа в тому, що деякі з них можуть погіршити ситуацію. Наприклад, одні рідини здатні дратувати шлунок, а інші - провокують різкий підйом рівня цукру в крові.

До числа таких небезпечних вранці напоїв дієтолог відніс кисломолочні. Наприклад, кефір. Його краще пити після того, як поїли. Інакше під впливом кислот, стінки шлунка почнуть дратуватися і в результаті людина зазнає чимало неприємних хвилин, коли живіт буде сильно боліти.

Під заборону також потрапили і соки. Особливо свіжовичавлені.

- У будь-яких соках, навіть овочевих, міститься цукор. Навіть якщо травна система працює чудово, напої, до складу яких входить ця речовина, можуть спровокувати різкий стрибок цукру в крові, - розповів медик.

Що можна пити вранці крім води?

-Натщесерце можна пити тільки воду. За умови, що шлунок здоровий, можна пити зелений чай з молоком, іноді допускається кава з молоком, - заявив Гінзбург.

До слова, чи зобов’язаний дієтолог мати медичну освіту: відповідають юристи.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.