Що можна пити до, а що — після їжі?
Лікарі давно говорять, що кожен новий день потрібно починати зі склянки рідини.
Кава, смузі, йогурт, свіжовичавлений сік, чай, молоко. Які ж з цих напоїв дійсно корисні, а які краще пити після обіду? Про це докладно розповів лікар-дієтолог Михайло Гінзбург.
За словами експерта, все-таки краще не проявляти «самодіяльність», коли мова йде про здоров'я. І якщо лікарі рекомендували пити воду, то саме її і слід пити вранці.
Які напої вранці протипоказані?
Як стверджує Гінзбург, будь-які напої пити вранці натщесерце слід тільки після консультації з терапевтом або лікарем (при наявності серйозних захворювань). Справа в тому, що деякі з них можуть погіршити ситуацію. Наприклад, одні рідини здатні дратувати шлунок, а інші - провокують різкий підйом рівня цукру в крові.
До числа таких небезпечних вранці напоїв дієтолог відніс кисломолочні. Наприклад, кефір. Його краще пити після того, як поїли. Інакше під впливом кислот, стінки шлунка почнуть дратуватися і в результаті людина зазнає чимало неприємних хвилин, коли живіт буде сильно боліти.
Під заборону також потрапили і соки. Особливо свіжовичавлені.
- У будь-яких соках, навіть овочевих, міститься цукор. Навіть якщо травна система працює чудово, напої, до складу яких входить ця речовина, можуть спровокувати різкий стрибок цукру в крові, - розповів медик.
Що можна пити вранці крім води?
-Натщесерце можна пити тільки воду. За умови, що шлунок здоровий, можна пити зелений чай з молоком, іноді допускається кава з молоком, - заявив Гінзбург.
До слова, чи зобов’язаний дієтолог мати медичну освіту: відповідають юристи.