Дмитро Шинкарук
Навала пустельної сарани у Східній Африці може призвести до гуманітарної катастрофи. Про це на брифінгу повідомив координатор надзвичайної гуманітарної допомоги ООН і заступник Генсека Марк Локок.
За його словами, зграї сарани загальною чисельністю у 200 мільярдів особин щодня пожирають урожай, якого б вистачило, щоб прогодувати 84 мільйони людей. Крім того, сарана не тільки ненажерлива, а й здатна долати величезні відстані - до 150 кілометрів на день.
Ефіопія, Кенія і Сомалі переживають наймасштабнішу навалу за останні десятиліття. Сьогодні зграї комах почали «освоювати» територію Уганди, під загрозою і інші країни регіону, багато з яких і до цього потребували гуманітарної допомоги.
Як зазначив Локок, найбільше при цьому страждають найменш захищені верстви населення, які й так відчувають гостру нестачу продовольства. «Ми всі пам'ятаємо, як багато зусиль ми доклали в 2017 році, щоб не допустити голоду в Сомалі та Судані», - сказав він.
За його словами, ця небезпека виникла знову, особливо на тлі екстремальних погодних умов: посух і повеней. Як зазначив Локок, вразливі групи населення, «змушені вдаватися до крайніх заходів, щоб вижити».
Як заявив Генеральний секретар ООН, нашестя комах пов'язане зі зміною клімату. За його словами, дощі і часті циклони в Індійському океані створюють сприятливі умови для розмноження сарани.
Локок нагадав, що ООН виділила 10 мільйонів доларів на боротьбу зі шкідником, однак всього потрібно 76 мільйонів. В організації вважають, що реакція міжнародного співтовариства не відповідає «потенційним масштабам кризи».