Саліцилова кислота та бензоїл від прищів: думка дерматологів
Причин виникнення прищів у різному віці — безліч.
Саліцилову кислоту та бензоїлу пероксид використовують для боротьби з прищами. Крім того, ними можна лікуватися без спеціального рецепта від лікаря. Про особливості цих препаратів — читайте нижче в матеріалі.
Причин виникнення прищів у різному віці — безліч. У випадку, коли прищі не є хронічною проблемою, їх можна позбутися за допомогою саліцилової кислоти або бензоїлу пероксиду. Більше про ці продукти розповіли дерматологи для InStyle.
Що таке саліцилова кислота
Саліцилова кислота є доволі відомим засобом, який використовують для боротьби з вуграми навіть частіше, аніж бензоїлу пероксид. Можливо, через те, що вона вже встигла завоювати авторитет на ринку продуктів для догляду за шкірою та у боротьбі із прищами.
Склад саліцилової кислоти
1 мілілітр розчину містить:
- 20 міліграм саліцилової кислоти;
- 70 % етиловий спирт — як допоміжна речовина.
Завдяки цим компонентам речовини, які розчиняють мертві клітини на поверхні шкіри, потрапляють у пори. Звідти виводять зайвий жир і забруднення, яке зазвичай із часом сприяє появі вугрів.
Перевагою саліцилової кислоти є те, що вона підходить абсолютно всім типам шкіри. Завдяки своїм властивостям вона проникає у важкодоступні місця.
Саліцилову кислоту найкраще використовувати, коли ви маєте чорні та білі вугрі.
Що таке пероксид або перекис бензоїлу?
Дерматолог Анна Карпа, яка працює у Медичній школі Гроссмана при Нью-Йоркському університеті, зазначає, що пероксид вбиває бактерії на поверхні шкіри та зменшує запалення.
Залежно від серйозності проблеми із прищами можна обрати бензоїлу пероксид різної концентрації: від 2, 5 до 10 %. Також важливо те, що ваша шкіра не звикне до цього засобу, і його ефективність не зменшиться. Навіть за щоденного використання. Також цей продукт працює швидше, ніж саліцилова кислота. Натомість від регулярного застосування ймовірність сухості шкіри збільшується. Тому лікуйте перекисом бензоїлу лише запалені прищі, які спричинені бактеріями.
Що обрати для лікування прищів
- Якщо у вас надто чутлива шкіра, почніть із саліцилової кислоти.
- Можна використовувати обидва продукти в низьких концентраціях.
- Бензоїлу пероксид із високою концентрацією може вибілювати темні тканини. Тому будьте обережні зі свої одягом, коли наноситимете його.
- Саліцилову кислоту та бензоїлу пероксид можна використовувати також для лікування прищів і вугрів не лише на обличчі, а й на тілі. Наприклад, на руках чи спині.
- Обидва засоби є ефективними у боротьбі з прищами. Обирайте залежно від наявної проблеми й особливостей своєї шкіри.
Важливо! Якщо ви маєте регулярні висипання — зверніться до лікаря-дерматолога, який зможе дати направлення на аналізи та визначити причину появи прищів. Не займайтеся самолікуванням, адже це може загострити проблему та нашкодити вашому здоров'ю.
Джерела: krasa.24tv.ua, studhosp.city, t1.ua.