Мінекоенерго не реагує на рубки у Пущі-Водиці
Яких заходів вживає Мінекоенерго для посилення боротьби з незаконними рубками у підвідомчих нацпарках?
Мінекоенерго жодним чином не відреагувало на брутальні рубки, які протягом майже року відбувалися під самим носом – у Пущі-Водиці, на території національного природного парку «Голосіївський». Принаймні, про жодну реакцію на ці порушення закону не йдеться у відповіді, яку GreenPost отримав у відповідь на свій запит.
Ми ставили наступні питання:
- Чи проводився Мінекоенерго аналіз ситуації з незаконними рубками у НПП «Голосіївський», зокрема, останнього випадку, коли поліція затримала 26 лютого групу зловмисників, які різали дуби у Пущі-Водиці?
- Чому стала можливою майже річна «робота» зловмисників у Пущі-Водиці? Чому охорона НПП не виявила та не зупинила ці незаконні рубки?
- Який обсяг незаконних рубок в НПП «Голосіївський» фіксується щороку протягом останніх п’яти років (по роках)? Скількох порушників затримано? Скількох притягнуто до відповідальності? Скільки штрафів вони заплатили? Які суми збитків відшкодували?
- Яких заходів вживає Мінекоенерго для посилення боротьби з незаконними рубками у парку?
У відповідь отримали запевнення, що «службою державної охорони парку постійно вживаються заходи щодо посилення охорони території парку та здійснюється постійний контроль і оперативне реагування на випадки порушення природоохоронного законодавства».
Судячи з відповіді, небагато зробило й керівництво «Голосіївського»: «спеціальна адміністрація парку поінформувала Мінекоенерго та Державну екологічну інспекцію Столичного округу листом».
Нагадаємо, що група зловмисників, яка різала дуби в приміському лісі столиці та продавала їх за ціною 500 доларів США за кубічний метр, діяла майже рік – з травня 2019 по лютий 2020. Лише 26 лютого чорних лісорубів затримала поліція. Браконьєри діяли на території Голосіївського національного природного парку та Святошинського лісопаркового господарства.