Розпочалася нерестова заборона на вилов азово-чорноморських кефалей
Заборона триватиме по 10 вересня.
З 20 серпня 2024 року розпочалася заборона на промисловий і любительський вилов азово-чорноморських кефалей у період їх масового нересту.
Заборона триватиме по 10 вересня у Чорному морі та причорноморських лиманах – Березанському, Тилігульському, Дніпровському, Бузькому, Шаболатському (Будацькому), а також Тузловській групі лиманів.
Основна мета заборони – створити оптимальні умови для відтворення азово-чорноморських кефалей, найпоширенішими з яких є гостроніс, лобань та сингіль. Ці види риб віддають перевагу теплій воді та вважаються одними з найкрасивіших і швидких у Чорному морі. Вони не вимогливі до кисневого балансу і солоності води, їх життя проходить у морях, затоках, лиманах і гирлах річок.
За вилов азово-чорноморських кефалей під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, компенсація за одну особину незаконно виловленого лобаня становить 1 887 грн, сингіля – 1 683 грн, гостроноса – 1649 грн.
"Закликаємо рибалок відповідально ставитися до нерестуючої риби та дотримуватися встановлених обмежень.
Якщо ви помітили порушення рибоохоронного законодавства просимо невідкладно повідомляти на всеукраїнську «гарячу лінію» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50", - йдеться у повідомленні.
Більше новин читайте на GreenPost.